Manchester United lepszy od Liverpoolu w klasyku ligi angielskiej

Radosław Kowalski
Manchester United wygrał dzisiaj w klasyku ligi angielskiej 2:1. Obie bramki dla gospodarzy strzelił Wayne Rooney.

W pierwszej połowie mecz był wyrównany. Najlepszą sytuację miał Paul Scholes, który z kilku metrów strzelił z głowy wprost w Pepe Reinę.

W przerwie Sir Alex Ferguson musiał, chyba użyć swoich słynnych metod motywacyjnych, ponieważ w drugiej połowie "Czerwone Diabły" zagrały zdecydowanie lepiej. Losy konfrontacji rozstrzygnięte zostały na początku drugiej połowy za sprawą Wayne'a Rooneya. Najpierw Anglik wykorzystał błąd obrony Liverpoolu i z kilku metrów skierował piłkę do siatki.

Dosłownie 3 minuty później Wayne Rooney znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem "The Reds", i jak przystało na tej klasy zawodnika nie zmarnował swojej szansy.

Manchester United kontrolował bieg wydarzeń przez większość spotkania. Ich harmonię zachwiał Luis Suarez, któż wykorzystał błąd obrony MU, i w 80 minucie strzelił bramkę honorową. Urugwajczyk na samym początku spotkania wywołał skandal, ponieważ podczas przywitania piłkarza nie podał ręki Patricowi Evrze.

W samej końcówce Liverpool robił co mógł, aby doprowadzić do remisu, ale ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy.