158623 miejsce

Manchester United mistrzem świata!

• Autor usunął profil

• Data dodania: 2008-12-21 17:10

Angielska drużyna z Manchesteru, grająca połowę meczu w osłabionym składzie, pokonała ekwadorski LDU Quito 1:0. Tytuł klubowego mistrza świata dał „Czerwonym Diabłom” Wayne Rooney, który strzelił jedyną bramkę finałowego spotkania.

Manchester United to zwycięzca rozgrywek Ligi Mistrzów w ubiegłym sezonie. Także drużyna z Ekwadoru jest mistrzem swojego kontynentu. W drodze do finału obie drużyny rozegrały tylko jedno spotkanie. Mistrzowie Ameryki Południowej pokonali meksykańską Pachucę 2:0 zaś Anglicy rozprawili się z japońską Gambą Osaka, wygrywając 5:3.

W pierwszej połowie mecz był bardzo wyrównany. Pierwsi zaatakowali piłkarze LDU Quito stwarzając przewagę na boisku, potem inicjatywę przejął Manchester. Jednak ani Tevez, Rooney czy Park nie potrafili pokonać dobrze grającego bramkarza Jose Cevallosa.

Druga połowa to ataki ze strony Anglików. Gdy widzowie wypatrywali już gola dla Manchasteru, czerwoną kartkę w 49. minucie dostał Nemanja Vidić. Wtedy przewagę zdobyli piłkarze z Ekwadoru, ale ani Araujo, ani Manso nie zdołali pokonać holenderskiego bramkarza Van der Sara.

Bramkę zdobyły jednak „Czerwone Diabły”. Po podaniu C.Ronaldo piłka trafiła do niekrytego Wayne’a Rooneya. Angielski napastnik strzałem na długi słupek zdobył, jak się później okazało, jedyną bramkę w finałowym meczu.

Gracze Manchasteru do końca spotkania mądrze kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Wprawdzie w końcówce szansę na wyrównanie miał Campos, ale wynik już się nie zmienił.