179788 miejsce

Manchester United pokonany na Emirates Stadium

"Kanonierzy", po ciekawym spotkaniu, pokonali dziś u siebie "Czerwone Diabły" 2:1. Zacięta walka, wiele sytuacji strzeleckich i przede wszystkim gra do ostatniego gwizdka – czyli esencja angielskiej piłki. Tak można w skrócie opisać dzisiejszy pojedynek.

Dzisiejszy mecz był ważnym wydarzeniem nie tylko dla kibiców Manchesteru i Arsenalu. Spotkanie to decydowało bowiem o wyglądzie czołówki tabeli Premiership. Podopieczni sir Alexa Fergusona mieli szansę zwiększyć przewagę nad drugą w tabeli Chelsea Londyn. Arsenal jednak nie miał zamiaru ułatwiać im zadania.

Mimo kilu sytuacji strzeleckich z obu stron, pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Kibice, którzy oczekiwali wielkiego piłkarskiego widowiska, nie mogli czuć się zawiedzeni. Druga połowa dostarczyła im jeszcze więcej wrażeń i przede wszystkim bramek.

Zaraz po przerwie Wayne Rooney przełamał wreszcie niemoc strzelecką, trafiając z głowy „szczupakiem” do bramki Arsenalu. Kanonierzy jednak nie oddali pola i zdecydowanie ruszyli do ataku. Determinacja opłaciła się. W 83 minucie, po pięknej trójkowej akcji Rosicky - Henry - van Persie, ten ostatni strzala wyrównującego gola.

Wszystko wskazywało na to, że drużyny podzielą się punktami. Jednak kolejny raz Thierry Henry pokazał, że nie na darmo „Kanonierzy” zatrzymują go w klubie wszelkimi sposobami. W doliczonym czasie gry zdobył bramkę, która dała gospodarzom zwycięstwo.

Sytuacja w tabeli nie uległa zmianie. Manchester nadal prowadzi, wyprzedzając Chelsea o 6 punktów, trzeci jest FC Liverpool z 46 punktami, a „wielką czwórkę” zamyka Arsenal, z jednopunktową stratą do „The Reds”.