Facebook Google+ Twitter

Mandaty będą wyższe niż najniższa krajowa. PO bierze się za fotoradary

PO bierze na celownik fotoradary. Punkty karne zastąpią mandaty. Koalicja uznała bowiem, że polscy kierowcy nie przejmują się punktami, ale pieniędzmi. I dlatego chcą ustalić wysokość kar, odnosząc je do średniego wynagrodzenia. A to wynosi 4 tys. zł.

 / Fot. By Rod (Own work) [Public domain], via Wikimedia CommonsKoniec z punktami karnymi za przekroczenie prędkości. Siły koalicji uznały, że taka kara nie ma sensu - na polskich kierowcach punkty nie robią wrażenia. Robią je za to zawsze pieniądze i właśnie dlatego na koszt punktów zostaną wprowadzone mandaty. I to wysokie mandaty.

"Pomysł jest taki, aby odnieść wysokość kar do średniego wynagrodzenia podawanego przez GUS w roku poprzedzającym" - powiedział TVN24 poseł PO Stanisław Żmijan.

Biorąc pod uwagę, że wg Głównego Urzędu Statystycznego średnia pensja wynosiła 4 tysiące złotych, kierowcy mogą zacząć się bać. Im bardziej przekroczą prędkość więcej zapłacą. Najwyższa kara będzie wynosić 2,2 tys. zł - więcej niż najniższa krajowa.

To nie koniec nowości. Kary będą podwajane, jeśli kierowca dokona wykroczenia w terenie zabudowanym. Gdy złamie przepisy cztery razy w roku, jego każdy kolejny mandat zostanie zwiększony o połowę. Nowe mandaty mocno więc uderzą po kieszeni kierowców.

Zmieni się także forma kary - nie będzie to już kara administracyjna, ale zwykły mandat karny. Dzięki temu nie trzeba będzie dochodzić, kto prowadził samochód. Mandat dostanie właściciel pojazdu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Dramat i tyle.. Aż szkoda się denerwowac, bo już nie wiedza co wymyśleć żeby zabrać nam pieniądze. Dobrze ze są te aplikacje i urzadzenia, które lokalizują fotoradary i patrole. Sam mam Coyota bez niego strach wsiąść za kółko ostatnio.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego polscy kierowcy nie szarżują na autostradach, drogach szybkiego ruchu np w Austrii , Szwajcarii , Słowenii , Skandynawii? Jeżdżą zgodnie z przepisami .
Tutaj kary są do 5 tys euro . Działa ? Może wysokie kary powstrzymają piratów wyprzedzających na podwójnej i na trzeciego . Ile ma jeszcze stanąć krzyży przy drogach aby to zrozumieć ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie jest trudno przewidzieć długofalowe konsekwencje tego szalonego pomysłu. Kierowcy zawsze dadzą się złapać w obiektywie fotoradaru, które są ustawiane często (tzw. śmietniki) przy źle oznakowanych drogach, na granicach miejscowości itd. itd..

Kolejną kwestią są patrole drogówki. Tak wysokie mandaty, aż proszą się o wręczanie i przyjmowanie łapówek. No cóż, daje to co prawda szansę na szybko wybudowane domy i rozwiązania problemów mieszkaniowych, ale jednak tylko dla zamkniętej grupy "prominentów".
Największy problem upatruję jednak w niemożności uregulowania mandatu przez znamienitą większość obywateli zamieszkujących kraj nad Wisłą.
Większość z kierowców wpadnie w łapy komorników. Po jakimś czasie stracą oni swoje samochody (warte po kilka tysięcy złotych- prawdziwy komorniczy kąsek), w kolejnym etapie stracą pracę (normalne w przypadku, gdy pracownik ma komornika na karku), tym samym w niedługim okresie czasu standard życia wielu obywateli zmieni się ze złego na tragiczny.
Oczywiście końcowym efektem mandatów wyższych niż zarobki większości Polaków, skończą się ubożeniem bardzo wielu ludzi przy jednoczesnym nabijaniu kabzy przez komorników. Doprowadzi to w wielu przypadkach do wykluczenia społecznego.

Debilny pomysł! Pozbawiony całkowicie znajomości reali ekonomicznych większości polskich rodzin. Samym pomysłem i wysokością mandatów jestem wstrząśnięty! Zabrakło komuś najwyraźniej zdrowego rozsądku i perspektywicznego myślenia. W ogóle zabrakło rozumu!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak nie kijem go, to pałką!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.11.2013 11:00

czyżby ciąg dalszy ratowania budżetu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jednym z sztandarowych zapowiedzi Tuska była zapowiedz likwidacji fotoradarów.
Pamiętamy doskonale pieniactwo Tuska związane z radarami w okresie rządów PIS-u.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.