Facebook Google+ Twitter

"Manewry wojsk NATO w Gruzji to prowokacja"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-30 13:48

Otwartą prowokacją nazwał prezydent Rosji manewry wojsk NATO w Gruzji, które będą się odbywać od 6 maja do 1 czerwca. Dmitrij Miedwiediew powiedział, że tam, gdzie była wojna, nie powinny odbywać się takie ćwiczenia.

Prezydent Miedwiediew podkreślił, że cała odpowiedzialność za możliwe negatywne następstwa ćwiczeń NATO w Gruzji będzie spoczywać na tych osobach, które były zaangażowane w ich przeprowadzenie.

Agencja prasowa Interfax powołując się na anonimowego przedstawiciela Sztabu Generalnego poinformowała, że Rosja na czas ćwiczeń NATO w Gruzji nie zamierza wprowadzać podwyższonej gotowości bojowej swoich wojsk stacjonujących na Kaukazie Północnym.

Tymczasem prezydent Rosji oraz przywódcy Osetii Południowej i Abchazji podpisali dziś w Moskwie porozumienie, zgodnie z którym obie zbuntowane gruzińskie prowincje do czasu utworzenia swoich wojsk granicznych przekazały Rosji pełnomocnictwa ochrony granic. Porozumienie ma obowiązywać przez 5 lat i może być automatycznie przedłużone.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie wiem czy manewry NATO w Gruzji to prowokacja, natomiast jestem pewien, że zainicjowane przez Rosję oderwanie od Gruzji - Abchazji i Osetii Południowej to haniebny akt zdrady miejscowych przekupni- ów, pachołków obcego mocarstwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.