Facebook Google+ Twitter

Manifa 2007 Poznań

W Poznaniu już po raz czwarty odbyła się Manifa. W tym roku pod hasłem sprzeciwu zaostrzaniu ustawy aborcyjnej, manifestacja przeszła od placu Andersa na plac Wolności.

1 z 20 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Jeden z transparentów tegorocznej Manify. Fot. Michał Walkowiak
Jeden z transparentów tegorocznej Manify. Fot. Michał Walkowiak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Asen, co do udziału osoby publicznej, zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku "osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych". Czyli, jeśli zdjęcie przedstawiałoby np. demonstrującego znanego działacza organizacji feministycznej, to nie trzeba go pytać o zdanie. Jeśli natomiast pojawiłaby się tam np. znana aktorka, nie pełniąca żadnych funkcji publicznych powiązanych tematycznie z demonstracją, po prostu odczuwając potrzebę serca przyłączyłaby się do demonstracji, to należałoby ją zapytać o zgodę na publikację zdjęcia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bigwalus nie musiałbyś pytać 200 osób, ponieważ zgodnie z prawem konieczność uzyskania zezwolenia nie obejmuje "osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza". Szczegół. Czyli robiąc zdjęcie tłumu, jako tłumu możesz się tym nie stresować.
Gorzej, jeżeli wyławiasz kogoś z tłumu. Czyli grupa ludzi stanowi jedynie tło, a ktoś konkretny występuje wyraźnie na 1 planie (jak na zdjęciu kobiety z dzieckiem), a nie jest tyłem (jak na zdjęciu "kwiaty we włosach").

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobre zdjęcia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiem jak jest z prawem ochrony wizerunku ale po pierwsze nikt z fotoreporterów a było ich tam całkiem sporo nie pytał NIKOGO o pozwolenie na robienie demonstrantom zdjęć. Po drugie jakbym miał zapytać to bym musiał zapytać 200 osób bo podobno tyle tam mniej więcej były. Każdego z osobna. To by było bez sensu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

nieałe teksty vivat anarchizm!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.