Facebook Google+ Twitter

Manifest chopinowski na gdańskim Chełmie

O tym, że miłość do 200-letniego kompozytora jest warta odmrożeń, a jego mazurki mogą budzić większą tęsknotę niż te wielkanocne, można się przekonać przy pętli tramwajowej na gdańskim Chełmie, gdzie tak oryginalnie startuje Rok Szopenowski

Zdjęcie: Nie wiadomo, kto jest tajemniczym melomanem-szopenualistą: romantyczny motorniczy, pani z pieskiem, czy ktoś z amatorów pływania na pobliskim basenie. Do autorstwa wyznania nikt się nie przyznaje, ale efekt jest lepszy od bałwana.
Nie wiadomo, kto jest tajemniczym melomanem-szopenualistą: romantyczny motorniczy, pani z pieskiem, czy ktoś z amatorów pływania na pobliskim basenie. Do autorstwa wyznania nikt się nie przyznaje, ale efekt jest lepszy od bałwana.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

bez cenzury
  • bez cenzury
  • 28.01.2012 14:28

Po prostu ludzie nie wierzą politykom i mają obawy co do narastającej tendencji do globalizacji interesów kreowanych przez rządy bogatych , silnych państw lub organizacji oczywiście wbrew miliardom ludzi .Nie wierzą politykom dlatego, bo to oni po części razem z bankami i spekulantami przyczynili się do kryzysu światowego i widma rozpadu UE Dość już propagandy niektórych nieobiektywnych i stronniczych mediów którzy mają wyprane mózgi lub są częścią układu i piorą mózgi innym podając rewelacje i niewłaściwie pojęte i zrozumiane oraz źle przekazane wydarzenia i sytuacje na świecie . Dlaczego za błędy rządzących narodami np. brak profesjonalizmu , wyobraźni ,obłudę ,grę interesów – mają płacić przeciętni ludzie którym coraz częściej w imię jakiś źle pojętych interesów lub dla grupy decydentów np. coś się zabrania i kontroluje czy wprowadza restrykcje oraz podaje się rewelacje często wyolbrzymione ,przekłamane w mediach lub w celu prania mózgów ,że restrykcje są to dla” dobra ludzi „. Ludzie bezstronni i obiektywni i zdający sobie sprawę co się dzieje - poszukują kompetentnych polityków bo niestety nadal liczy się kolesiostwo ,układy , preferencje partyjne niż wiedza , kompetencja ,profesjonalizm , . /////// Przykładem kolejnym działania zatwardziałych i bez wyobraźni decydentów powiązanych z niektórymi politykami jest działanie propagandowe w celu wprowadzenia powszechnego - żywności modyfikowanej genetycznie w skrócie GMO a pranie mózgów już się nasiliło .

Komentarz został ukrytyrozwiń
bez cenzury
  • bez cenzury
  • 28.01.2012 14:26

Problem jest także w tym,że program Acta pod hasłem prasowym „zemsta na złodziejach „nie będzie rozróżniał czy ktoś ściąga sporo filmów i utworów muzycznych w celu komercyjnym – od tego co to robi to z ciekawości ,okazjonalnie ,sentymentalnie ,przypadkowo a nawet jednorazowo .W razie wykrycia intruza ściągającego nielegalnie pliki kara pieniężna będzie surowa dla aktywnego wyrafinowanego pirata jak i dla tego co robi to sporadycznie czy z silnej pokusy posłuchania np. ulubionego zespołu w dodatku dla siebie . Tych pierwszych wyczynowych złodziei jest mniej można powiedzieć jak na lekarstwo a większość to właśnie tacy jak my przeciętni ludzie i korzystający z komputerów .Gdyby iść takim tropem rozumowania ponad 70 % młodzieży ,studentów i starszych melomanów prędzej czy później wyłapie system inwigilacyjny lub antypiracki a technicznie jest to możliwe i są do tego odpowiednie oprogramowania komputerowe w rękach aparatu restrykcyjnego . Inaczej pisząc w ponad 70% komputerów w kraju a jest ich kilka milionów – ktoś przynajmniej jeden raz podejrzanie słuchał muzyki . A laicy to nawet nie będą wiedzieć czy ściągnięty utwór muzyczny jest legalny czy nielegalny czy są to dinozaury rocka a system ich wyłapie i zasili kasę organizacji Acta . Będziesz wciągnięty jako intruz do kartoteki piratów . W Polsce jak wiadomo w kraju jeszcze niezamożnym takich pospolitych ściągaczy plików może być sporo i kara może być bardziej dotkliwa niż kupienie w sklepie zbyt drogiej dla naszego portfela płyty ,książki , filmu . A przy okazji cenzura internetu w przyszłości jest możliwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.01.2010 12:15

Mamy własnie Rok Chopinowski i 200 rocznicę urodzin . Może to jest laurka dla Chopina ? :))) Brawa dla autora tego miłosnego wyznania !

Komentarz został ukrytyrozwiń

A może to Twoje dzieło Drogi Kolego? :))
Pomysł przedni!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.01.2010 20:59

Ta "fantazja" mi się podoba!....... Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdański Chełm: dzisiaj zbyt "zabetonowany" ażeby mógł być nazywany pięknym - do lat 70-tych był naprawdę Oazą Zieleni!

Niestety...wszystko co piękne jest bardzo kruche i świadectwem mijających czasów!

Pozdrawiam serdecznie Stary Gdańsk

Andrzej

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.