Facebook Google+ Twitter

Manifestacja antyklerykałów w Warszawie

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2006-07-30 11:38

„Traktat z Watykanem to cyrograf z szatanem” – z takim transparentem manifestowało w sobotę w Warszawie 250 osób z Racji Polskiej Lewicy, Młodzieży Socjalistycznej i Polskiej Partii Pracy.

Marsz odbył się w 13. rocznicę podpisania konkordatu. Demonstracja odbyła się pod hasłem „Polska socjalna, nie klerykalna”. – W Polsce Kościół odgrywa zbyt dużą rolę, zwłaszcza w polityce. Niektóre ugrupowania „cieszą się” poparciem Kościoła, ale nie dostają tego bezinteresownie, muszą słono płacić. I to dosłownie. Kościół nie powinien mieszać się do polityki – powiedział APP Jan Barański, szef Racji Polskiej Lewicy.

Ulicami Warszawy maszerowała m.in. Joanna Senyszyn, posłanka SLD. - Premier Kaczyński chce budować Świątynię Opatrzności Bożej, bo w Warszawie jest za mało wysokich budynków. Przecież mamy Pałac Kultury i Nauki - uważa Senyszyn. – PiS przeforsował zapis przyznający tej świątyni 20 milionów złotych bezprawnie. W ustawie jasno napisano, że można dotować budowle, które już stoją – przekonywała. Według niej, premier podczas niedawnego spotkania z prymasem Józefem Glempem przesadził mówiąc, że świątynia to sprawa historyczna. – To, co kościelne, zostawmy Kościołowi – skwitowała posłanka SLD.

MK (APP)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.