Facebook Google+ Twitter

Manifestacja górników pod Urzędem Wojewódzkim w Katowicach

Dziś w Katowicach ponad 5 tysięcy górników manifestowało pod Urzędem Wojewódzkim przeciwko polityce rządu i prezesom spółek węglowych, potępiając procesy dzikiej prywatyzacji górnictwa.

Manifestacja rozpoczęła się około godziny 10 pod Spodkiem, gdzie od rana gromadzili się demonstranci, którzy przeszli stamtąd, niosąc flagi Solidarności, przez centrum miasta, na plac Sejmu Śląskiego, by postulować swoje poglądy na wiecu zorganizowanym pod Śląskim Urzędem Wojewódzkim.

Górnicy idą po pomoc do opozycji

Górnicy wezwali do opamiętania rząd Donalda Tuska, grożąc premierowi wybuchem zamieszek, jakie miały miejsce w Egipcie. Związkowcy skarżyli się na ciężkie warunki pracy spowodowane brakiem rąk do pracy w przemyśle węglowym oraz związane z tym niebezpieczeństwa, m.in. ze względu na zagrożenia, jakie niesie ze sobą praca pod ziemią w szczególnie trudnych warunkach, bez odpowiedniego sprzętu i z wydłużonym czasem pracy. Razem z górnikami protestowała też Służba Zdrowia. Głos na wiecu zabrała przedstawicielka Związku Zawodowego Pielęgniarek.

Związkowcy przekazali swoje postulaty przeciwko proponowanemu przez PO projektowi nowelizacji Prawa górniczego i geologicznego, związanego z nowym opodatkowaniem wyrobisk górniczych. Pomimo apelu organizatorów, po przejściu pod Katowicki Holding Węglowy, pod którym zakończyła się demonstracja, w stronę budynku poleciały jajka i została wybita szyba.

Źródło: PAP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

@elza

Stoczniowcy chcieli prywatyzacji. Wymyślono inwestora Katarskiego lecz Tusk doszedł do wniosku że nie będą robić konkrecji Niemcom bo po co psuć dobre stosunki z sąsiadem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jedyne hasło jakie powinni nosić to "komuno - wróć" !

Komentarz został ukrytyrozwiń
elza
  • elza
  • 18.03.2011 19:47

Protesty górników p-w prywatyzacji szkodzą samym górnikom. Kiedyś stoczniowcy [działacze związkowi] nie dopuścili do prywatyzacji ,jak się skończyło wiadomo. Górnicy żyją jeszcze w epoce gierkowskiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.