Facebook Google+ Twitter

Manifestacja przeciw ACTA w Lublinie. Zdjęcia

Do protestów przeciwko umowie ACTA dołączył także Lublin. W czwartek 26 stycznia o godzinie 14, przed lubelskim ratuszem mieszkańcy zebrali się, by wspólnie zademonstrować swoje niezadowolenie z podpisanej kilka godzin wcześniej umowy.

1 z 9 Następne zdjęcie
Zdjęcie: fot. Michał Sternik
fot. Michał Sternik

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

kolos
  • kolos
  • 27.01.2012 00:03

Obrońcy ACTA nie rozumieją podstawowej rzeczy:Nie rozumieją czym jest internet.Nie rozumieją,że internet nie jest jedynie środkiem komunikacji,ale jest "środowiskiem",które odzwierciedla i przysposabia wszelkie procesy zachodzące w rzeczywistości.Ewolucja nie jest tu wyjątkiem.Internet,(użytkownicy ogólnie) nabyte informacje albo powiela,tworząc z nich nową jakość,albo z czasem zbędna,nieprzystosowana do potrzeb informacja przestaje samodzielnie funkcjonować.
Ingerencja w treść czy formę internetu,mająca na celu jego kontrolę ,jest niczym innym jak nieudolną próbą powstrzymania środowiska w którym proces ewolucji jest procesem dalece zaawansowanym.Z tej drogi już nie ma odwrotu.Postępu nikt nie zatrzyma.
i...dejcie se chopaki siana z tym INTERNATEM,bo jak byka sie nie da wydoić,tak i internetu nie da się kontrolować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najbardziej żałośnie wyglądają "obrońcy" i "popieracze" ACTA, którzy wykorzystywali lub jeszcze gorzej, aktualnie to robią - korzystają z nielegalnego oprogramowania. Znając problematykę rozwoju komputeryzacji w naszym kraju, jestem pewien, że niewielu internautów nie popełniło kradzieży wartości intelektualnej.
Proszę mi nie zarzucać, że stosuję filozofię: "wszyscy kradną, to dlaczego ja mam tego nie robić?".
Nie, nie, nie! Pokazuję tylko stan rzeczywisty. Jeżeli ktoś mówi inaczej, to albo paskudnie kłamie, albo nie był tego świadomy. Jeżeli sam nie korzystał z kradzionej jakiejś aplikacji, to jego dziecko to robiło.
Dzisiaj grzmią na innych ściągaczy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Paweł Urbański - ma Pan samochód? Kupuje Pan wyłącznie markowe części w serwisach czy zamienniki? Jeśli te drugie, to czas zakupić na zapas, bo zgodnie z ACTA są nielegalnymi kopiami... :D

Do Zbigniew Kowalewski - czyli w tym przypadku czego konkretnie broni?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.01.2012 22:46

Popieram ACTA bo broni moich interesów. Kradzież własności intelektualnej trzeba nazwać po imieniu i penalizować.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Widzę
  • Widzę
  • 26.01.2012 21:40

Pewnie ten kto ma pieniądze ten może sobie pozwolić na kupowanie, ale zastanowić się że ktoś może nie ma ale przecież politykom to nie przeszkadza bo polityk dużo zarabia. Dlaczego nie sprzeciwili się w Ameryce przyjęli ,, dobra bo oni tam dużo zarabiają i mogą sobie pozwolić na takie coś.
Polityk chyba nie myśli dzisiaj o innych ale o sobie ...
Pobieranie gier z internetu, muzyki i innych rzeczy oprócz grabieży tzw. Dokumentów zastrzeżonych prawami autorskimi tak na to się zgodzę czasami nawet mnie wkurza że ktoś ukradł komuś pomysł albo coś w tym stylu.
Ale ACTA nie popieram.
Kropka

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję udanego debiutu!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Paweł Urbański: obowiązujące prawo nie zezwala na jakąkolwiek kradzież, również nie pozwala na naruszenia praw autorskich.
Pamiętam, że kilkadziesiąt lat temu każdy nagrywał na magnetofonie to co żywnie chciał i wymieniał się nagraniami z kim chciał. Nie miało to związku z żadnymi naruszeniami.
Jak już gdzieś wspomniałem, dziś istnieje rozbój w drugą stronę. Gdyby ktoś wynalazł dziś koło, to pewnie zbierałby tantiemy nawet od nasciturusa jadącego z niedoszłymi rodzicami w ich prywatnym samochodzie. To znaczy tantiemy zbierałaby jakaś nieokreśłona firma a wynalazca oczywiście też trochę by dostawał.
Żyjemy w świecie w którym Ci co tworzą dostają właśnie trochę.
Dobrze, że jeszcze udaje nam się oddychać w pełni. Ale kastowość i korporacyjność życia postępuje, i niebawem, choć powietrza jest dostatek, może być limitowane dla większości. Tworzenie absurdalnych praw i urzędów to zmora naszej rzeczywistości. Już dawno zdrowy rozsądek zakopano pięć stóp pod ziemią. I przywalono ciężkim głazem polityczno-medialnego słowotoku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pniewski
  • Pniewski
  • 26.01.2012 20:49

Drogi Pawle.
Życzę Ci żeby twój samochód gdy się popsuje był naprawiany oryginalnymi częściami które są 3x droższe od zastępników których ACTA zabrania.
Życzę Ci żebyś nie mógł pozyskiwać wiedzy i informacji z internetu ponieważ będą one chronione prawami autorskimi.
Nie wiem kto jest uzależniony ale rzadko się zdarza widzieć tak starych (bądźmy sobie szczerzy), użytkowników trzeba mieć zapał żeby w takim wieku siedzieć na kompie.
W razie choroby ? Niech Pan nie liczy na tanie leki ( tzw. zastępniki ) ponieważ nielegalna będzie ich produkcja.
W Pana wieku powinien Pan mieć coś pojęcia o wolności słowa i szanować ją, pragnę przypomnieć iż ACTA wprowadza prawo do kontroli wszystkiego co robi użytkownik. A więc ... mamy zmanipulowane media, prase wszystko ... chce nam się zabrać jedyne wolne źródło.
Wybory na Białorusi i w Rosji są najlepszym przykładem !
Masowe oszustwa, walka z opozycją.
Tylko i wyłącznie dzięki internetowi wychodzi to na jaw. Z Acta juz tak nie będzie.

Radzę się jeszcze raz zastanowić i nie wypowiadać o rzeczach o których się nie ma pojęcia.
Piractwo to pikuś w porównaniu z tym co zawiera ACTA.
Masowa inwigilacja !

Pozdrawiam, Uzależniony 19letni użytkownik internetu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Grimm
  • Grimm
  • 26.01.2012 20:48

Ciekawe co pan jeszcze nazwie uzależnieniem...
Nie no uzależnienie od gier jeszcze jeszcze ( chociaż sam gram ) ale od słuchania muzyki???
Jak pan ocenia sobie po zdjęciach (że to niby uzależnieni) to ja też mogę - wygląda pan jakby był pod wpływem wina niezbyt przedniej jakości.
Właściwie tylko wolność słowa w internecie powstrzymuje świat przed realiami życia żywcem wyjętymi z książki Orwella "rok 1984".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.