Facebook Google+ Twitter

Manifestacja przeciwko demontażowi systemu emerytalnego w Warszawie

19 marca 2011 r. w najbliższą sobotę o godz. 12 przed Kancelarią Premiera (Al. Ujazdowskie 1/3) odbędzie się manifestacja przeciwko rządowym planom demontażu systemu emerytalnego.

Przeciwnicy rządowych planów demontażu systemu emerytalnego, polegającego m.in. na zwiększeniu składek do ZUS (na bieżące funkcjonowanie ZUS) kosztem zmniejszenia naszych oszczędności na indywidualnych kontach w OFE planują pokojową manifestację w najbliższą sobotę.

Postulaty manifestacji to m.in. NIE dla:
"- obniżenia naszych składek na konta emerytalne w OFE z 7,3 proc. do 2,3 proc. i przekazania naszych pieniędzy na bieżące wydatki, czyli przejedzeniu ich teraz na wydatki, których Rząd nie chce lub nie potrafi kontrolować
- wzrostowi bezrobocia poprzez wprowadzenie zakazu akwizycji i pozbawienie pracy ponad 250 tys. osób zajmujących się codziennie wspieraniem nas w kontaktach z ZUS, pomocą w odzyskiwaniu należnych nam składek, edukowaniem rynku zgodnie z zasadami ustawy przewidzianymi podczas reformy emerytalnej 1999r."
(cytat z oficjalnej strony www.przyszloscemerytur.pl).

Oprócz tego uczestnicy manifestacji sprzeciwiają się zamachowi na wolność wyboru i zmiany przez Członków OFE swoich OFE w trakcie spotkania z Przedstawicielem OFE oraz w siedzibie OFE. Proponowane przez Rząd ograniczenia sprzeczne są z wolnorynkowymi zasadami i narażają nas na brak jakiegokolwiek wsparcia przy weryfikacji prawidłowości naliczeń składek na nasze konta w OFE, brak wsparcia specjalistów przy ewentualnym procesie reklamacji zaległych składek z ZUSu, czy wreszcie na brak jakichkolwiek wolnorynkowych zasad konkurencji na rynku OFE.
Zakaz akwizycji jet de facto likwidacją zawodu, który był w Polsce obecny od 12 lat i spowoduje znaczny wzrost bezrobocia wśród osób, które są obecnie czynne i pełnią ważną funkcję społeczną (edukacyjną, oraz techniczną w zakresie wsparcia obywateli w kontaktach z ZUS i OFE).

Manifestacja rozpocznie się o godzinie 12 pod Kancelarią Premiera (Al. Ujazdowskie 1/3), gdzie przekazana zostanie petycja do Premiera oraz planowana jest konferencja prasowa, później manifestujący przeniosą się pod Sejm, gdzie przekazane zostaną listy do posłów oraz do Marszałka Sejmu. Manifestacja, zgodnie ze zgłoszeniem zakończy się pod Sejmem o godzinie 13.

Szczegóły www.przyszloscemerytur.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Mariusz
 • Mariusz
 • 17.03.2011 13:06

Popieram i będę z rodziną ,przyjadę z Podkarpacia. Oby jak najwięcej osób zobaczyło jak ważne jest to by być tam w sobotę .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mateusz
 • Mateusz
 • 17.03.2011 12:49

bardzo dobrze ze zrodzil sie pomysl takiej manifestacji! Zmiany dotycza 15 mln ktore obecnie naleza do OFE jak rowniez przyszlych pokolen ktore prace dopiero zaczna. Uwazam ze 12 lat temu udalo sie politykom stworzyc bardzo fajna rzecz jaka jest II filar systemu emrytalnego, OFE jest korzystne dla kazdego z nas, pieniadze tam to nasza wlasnosc, bezpieczne jak w banku. Obecnie politycy twierdza ze nie stac panstwa na utrzymanie takiego stanu rzeczy.... Dlaczego łatają bałagan w finansach publicznych z pieniedzy uczciwie pracujacych? na to pytanie chyba nikt nie umie odpowiedzieć...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolanta Pokrzywinska
 • Jolanta Pokrzywinska
 • 17.03.2011 11:49

Ja nie przyjde ale przyjade na demonstracje z daleka. Nie pozwole okradac siebie z przyszlej emerytury. Rzad mydli nam oczy dlugiem publicznym. A przeciez dlug publiczny to zobowiazania panstwa wobec obywateli. Czyli okrada mnie zeby potem mi cos dac...ile konkretnie mi da??? Bo ile zabiere to juz wiem 5% zarobkow brutto!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
maria40
 • maria40
 • 17.03.2011 09:27

Popieram i rowniez zabieram cala rodzine i napewno nie bede patrzec spokojnie jak nasz rzad chce nas okradac !!!!!! Dlaczego nie pytaja nas o zdanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
miśka
 • miśka
 • 16.03.2011 13:06

gratuluje wszystkim tym, którzy myślą normalnie i przyjdą na manifestacje by bronić siebie, swojej rodziny i ich przyszłości. Współczuje natomiast tym, którzy daja sobie mydlić oczy przez nasz RZĄD KTÓRY CHCE NAS OKRAŚĆ!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Asia
 • Asia
 • 16.03.2011 10:22

cyt:
Zobaczymy te emerytalne emerytury z OFE, jak świńka niebo w chlewiku.

Ciekawe czy wiesz "kaz", że emerytury z ZUS tez nie zobaczysz. W OFE mamy indywidualny rachunek, na którym gromadzimy tylko nasze pieniądze. Niestety obecny chory rząd jak zwykle posiłkuje się najbiedniejszym szarym społeczeństwem. Co tam najwyżej wbiją sztuczne szczęki w ściane za jakieś 20-30 lat . Nas już nie będzie a jak będziemy to i tak jesteśmy zabezpieczeni... Mając takie diety od 15000-25000. Albo osiedle domków jednorodzinnych pod wynajem lub na sprzedaż tak jak w przypadku pani minister Jolanty F. Reszta niech zdycha!!!!
To co się dzieje w tym chorym kraju jest przytłaczające. Byle dopchać sie do koryta, byle się nachapać... BANDYCI I ZŁODZIEJE W BIAŁYCH RĘKAWICZKACH!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
zdzichu
 • zdzichu
 • 15.03.2011 22:35

kaz taki mądry jesteś to przyjdz na manifestacje na pewno ktoś się Tobą zajmie w odpowiedni sposób :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
kaz
 • kaz
 • 15.03.2011 20:58

Zobaczymy te emerytalne emerytury z OFE, jak świńka niebo w chlewiku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Małgośka
 • Małgośka
 • 15.03.2011 20:36

Dobrze napisane. Popieram w 1000000% I przyjdę na manifestację i zabieram ze sobą wszystkich znajomych i rodzinkę! Musimy coś zrobić albo się godzić w milczeniu i od razu oddać rządowi i zus-owi 3/4 albo lepiej całą pensję!! skoro jako emerytka będę musiała żebrać...

Komentarz został ukrytyrozwiń
kaz
 • kaz
 • 15.03.2011 13:35

Afe, to OFE.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.