Facebook Google+ Twitter

Manifestacja przeciwników i zwolenników budowy meczetu w stolicy

W sobotę na warszawskiej Ochocie doszło do manifestacji wokół terenu budowy Siedziby Ośrodka Kultury Muzułmańskiej. Przeciwnicy i zwolennicy inwestycji przekrzykiwali się przez prawie dwie godziny. Przeciwnicy przynieśli ze sobą transparenty i flagę Izraela.

1 z 6 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Mała grupka protestujących. Fot. Roman Woźniak
Mała grupka protestujących. Fot. Roman Woźniak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Nie można przecież utożsamiać islamu z terroryzmem. Nie tędy droga. Ale niestety wielu tak robi i moim skromnym zdaniem to jest właśnie zwycięstwo terrorystów - udało im się zastraszyć społeczeństwa wielu krajów...
Osobiście jestem za budową meczetów w Polsce. Nie przemawiają do mnie argumenty osób, które mówią: pozwolimy im zbudować meczet, jak oni pozwolą u siebie wybudować kościół. Jest to w wielu krajach islamskich nierealne, gdyż kościół nie jest oddzielony od państwa. To zupełnie inna rzeczywistość ii tego typu porównania wynikają bądź z niewiedzy bądź ze złośliwości. W każdym razie mijają się z rzeczywistością i nie są racjonalnym argumentem w moim przekonaniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lepszy meczet od bomby.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że nikt tu nie jest przeciwko jakiejkolwiek religii - bo po co? Ale tylko religii. Przeciwko terroryzmowi tak. A niestety te narody w ciągu ostatnich lat na całym świecie kojarzą się ze złem - to jak to rozumieć? Inne kraje też nie zawsze zezwalają na wszystko. Trzeba - jak zwykle - znaleźć jakiś złoty środek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie jestem również z Warszawy jak Detektyw Monk ale zgadzam się z nim, że nie można dawać znaku równości między terroryzmem i islamem. Jak w każdej religii tak i w islamie są różni ludzie. Tacy którzy chcą nawracać na ich religię siłą i tacy którzy tolerują inne wyznania. Jeżeli spojrzymy na religię chrześcijańską, z perspektywy historycznej, to również zobaczymy , że nie zawsze byliśmy tak tolerancyjni. Sługa Boży Jan Paweł II nawoływał do tolerancji i współżycia różnych religii na drodze pokoju. Jego jednak słowa nie zawsze znajdują potwierdzenie w naszym postępowaniu, a szkoda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie jestem z Warszawy.Poprałbym budowę meczetu.Islam to nie religia terroryzmu.Al-Kaida ma niewiele wspólnego z nauką islamu .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja jestem trochę na tak trochę na nie. Ogólnie to tak jak mówi jeden z transparentów: "Nie dla ślepej tolerancji". Nie wszystko nam się musi podobać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Beato. Popatrz dokładnie na zdjęcia uzyskasz odpowiedź.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.03.2010 18:44

Co z tolerancją o której tyle się mówi i pisze?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dyplomatyczna odpowiedź.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja jestem po stronie słabszych. Jechałem, zobaczyłem, wyjąłem aparat zdjęcia zrobiłem. Takim małym kieszonkowym samograjem. W tym miejscu w 1944 spadł samolot niosący pomoc Warszawie. W pobliżu jest ulica Na Bateryjce - ładna nazwa - bo wiele lat nie mieli tam prądu, mimo iż blisko do dworca zachodniego. Jest tam w pobliżu fabryka dorabiania pomocnych sprzętów dla niepełnosprawnych. Jest duże centrum handlowe. Wszystko przy i w pobliżu Al. Jerozolimskich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.