Facebook Google+ Twitter

Manifestacja "Stop Wojnie" przed ambasadą Izraela

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-04 17:09

"Wolna Palestyna" oraz "Stop Rzezi w Gazie" to hasła, które wykrzykiwali uczestnicy manifestacji pod ambasadą Izraela.

Organizator pikiety, Filip Ilkowski z Inicjatywy "Stop Wojnie" powiedział, że polski ruch antywojenny sprzeciwia się wszelkiej agresji zbrojnej w Strefie Gazy. Jego stowarzyszenie opowiedziało się jednocześnie za stanowiskiem strony palestyńskiej.

Na manifestację przyszło ponad sto osób. W większości były to osoby arabskiego pochodzenia. Przybyli na manifestację Polacy nie opowiadali się po żadnej stronie sporu. W większości przypadków chcieli wyrazić swój sprzeciw wobec jakiejkolwiek agresji, szczególnie w stosunku do kobiet i dzieci.

Wśród manifestujących zjawiła się też polska emigrantka z Kanady, Grażyna Drzewiecka. Jako jedyna stała w tłumie z flagą Izraela i popierała jego działania. Jak mówi, zdawała sobie sprawę z tego, że jej działania mogą zostać odebrane jako prowokujące, jednak została na pikiecie do końca.

Manifestacja zakończyła się w pokojowej atmosferze. Organizatorzy zapowiedzieli, że zamierzają organizować pikiety antywojenne co najmniej raz w tygodniu. Następną zaplanowano na sobotę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.