Facebook Google+ Twitter

Manifestacja w manifestacji

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-04-15 11:02

"Precz z Wawelu" z jednej strony, "Kraków czeka" - z drugiej. Wieczorem 14 kwietnia na placu przed Pałacem Arcybiskupów Krakowskich spotkały się dwie manifestacje.

Obok manifestacji zebrała się grupa młodzieży sprzeciwiająca się wzselkim kłótniom. / Fot. Miłosz KlubaGrupa, która zebrała się na placu przy ul. Franciszkańskiej protestowała przeciwko pochowaniu Lecha Kaczyńskiego. "Wykonywał obowiązki - tym zasłużył na Powązki" - głosiły transparenty. - Precz z Wawelu! Żal nam Warszawy! - krzyczano. Z kolei przed kościołem oo. Dominikanów zebrali się zwolennicy krakowskiego pogrzebu prezydenta. Po chwili, śpiewając Hymn Państwowy, przeszli pod kurię, gdzie obie grupy zaczęły się przekrzykiwać. - Mało was! - krzyczała stojąca tuż obok mnie starsza pani.

Policja, tłum fotografów, wozy transmisyjne największych telewizji... Manifestanci znaleźli się w centrum uwagi - pojawiły się komentarze nawet w zagranicznych mediach. Mało kto jednak zauważył coś nie mniej istotnego od sprzeciwu czy poparcia dla uczczenia pamięci Lecha Kaczyńskiego pochówkiem na Wawelu.

Początkowo w pobliżu manifestacji "pro", potem tuż pod "papieskim oknem" stała spokojnie grupa młodych ludzi. Trzymali dwa transparenty: "Żałoba trwa - znicze płoną", "Stop kłótniom nad grobem". Milczeli. Bez krzyków i obelg. I dlatego nie byli widoczni. Nie chcąc się przyłączać do żadnej z dużych grup starali się pokazać, że kłótnie to zły sposób oddania czci zmarłym, że nie tędy droga. Ich jednak była tylko garstka, przeciwników i zwolenników pogrzebu na Wawelu - tłumy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

A. Wajda i reszta krzykaczy to żenujące widowisko stać go chyba na więcej?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.04.2010 22:52

Ratomir: troche nabijasz ilosc komentarzy, prosze, pisz w jednym wiecej, a nie kilka po jednej linijce, to tak technicznie. A co do Tybetu - nie jestem na miejscu, wiec o tym nie pisze, jak ktos jest - to pewnie zauwazyl;)

Ad rem: Jesli chodzilo tylko o zaistnienie w mediach, to manifestantom sie udalo. Zaistnieli nawet w mediach zagranicznych...

Komentarz został ukrytyrozwiń

> to jest polska wlasnie

wlasnie... do tego ponioc katolicka...

Komentarz został ukrytyrozwiń

> bo nie spodziewali się reakcji na taką skalę

A mozna bylo to zalatwic tak prosto jak np. ankieta przy tym arcie: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moze tak a moze nie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też mi ich żal. Podejrzewam, że dziś wielu z nich żałuje swojej decyzji, bo nie spodziewali się reakcji na taką skalę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy z podobnego zalozenia wychodza osoby ktore doprowadzily do tej decyzji dzielacej polskie spoleczenstwo?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chodzi też o wrażliwość. O umiejętność wczucia się w to co może czuć córka Kaczyńskich, widząc te komentarze i manifestacje. I tak nic już nie da się zmienić, a można przynajmniej zachować się humanitarnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

a tak - dobrze slyszalem: http://www.wprost.pl/ar/192436/Na-Wawelu-ale-nie-z-Pilsudskim/ , http://wyborcza.pl/1,75478,7773329,Na_Wawelu__ale_nie_z_Pilsudskim.html ,

Komentarz został ukrytyrozwiń

> przeciwnicy pochówku na wawelu redukują swój dysonans poznawczy kaczyńskiego - nie mogąc uwierzyć, żę wykazywali się co ignorancją co do jego osoby przez tyle lat.

... no i jeszcze Wajda do tego... Nie wiem tez czy aby napewno dobrze uslyszalem w TV, ale nawet rodzina Piłsudskiego nie chce ponoc by obok pochowano prezydenta...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.