Facebook Google+ Twitter

Manifestacja w obronie TV Trwam - strach się bać!

21 kwietnia odbyła się manifestacja w obronie Telewizji Trwam. Środowiska PiS-u, Solidarnej Polski, Radia Maryja i "Gazety Polskiej", postanowiły zaprotestować przeciwko decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie obecności stacji na cyfrowym multipleksie.

Oczywiście uczestnicy tej manifestacji, dopatrzyli się w tej administracyjnej decyzji ewidentnego dowodu na brak wolności słowa w Polsce. Co do przebiegu manifestacji, to można by powiedzieć, że odbyła się ona w sposób standardowy. Oczywiście, trzeba tutaj rozumieć słowo "standardowy". W języku PiS-owskim oznacza ono obelgi i inwektywy pod adresem oponentów. Na tej manifestacji, dalej zgodnie z PiS-owskimi standardami oberwało się premierowi Tuskowi, jego rządowi i wszystkim, którzy nie popierają PiS-u i czwartej RP.

Od drugiej rocznicy katastrofy smoleńskiej uczestniczymy w szokującym spektaklu, którego głównymi reżyserami są Jarosław Kaczyński i jego polityczni sojusznicy.

Jarosław Kaczyński i jego polityczne środowisko z każdym dniem przekraczają granice przyzwoitości, bo o dobrym tonie już nawet nie można w tej sytuacji wspominać. Obóz katolicko-narodowy składający się, z PiS, Radia Maryja i "Gazety Polskiej" z Jarosławem Kaczyńskim na czele, podważa wszystko, co tak naprawdę stanowi demokratyczne podstawy i składa się na fundamenty naszej demokratycznej i niepodległej ojczyzny! Niepodległej, panie prezesie ojczyzny!

Jarosław Kaczyński i jego polityczny obóz posuwają się z każdym dniem coraz dalej w oskarżeniach pod adresem polskiego premiera, prezydenta i instytucji polskiego państwa! Z każdym dniem, zostaje przekroczona granica, ale nikt z naszych przedstawicieli zdaje się tego nie dostrzegać! Kiedy wydaje mi się, że polski obóz katolicko-narodowy nie może się posunąć dalej, to okazuje się, że jednak może.

W każdym kraju w Europie istnieją radykalne obozy polityczne, które szerzą bardzo egzotyczne tezy i nie byłoby nic w tym oryginalnego czy niepokojącego, jeśli głoszone przez Jarosława Kaczyńskiego i Antoniego Macierewicza z błogosławieństwem Tadeusza Rydzyka tezy, nie spotykałyby się w Polsce z żadnym odzewem czy poparciem. Niestety, jest całkowicie odwrotnie! Z każdym dniem Jarosław Kaczyński, Antoni Macierewicz i Tadeusz Rydzyk zyskują słuchaczy, sympatyków, zwolenników i wyznawców.

Polski obóz katolicko-narodowy tworzy na naszych oczach nadrzeczywistość, która nieznaczącej części polskiego społeczeństwa, a w obecności której, jeszcze większa część Polaków po prostu milczy. Ta większa część nie reaguje, kiedy w sposób coraz bardziej brutalny PiS i środowisko Radia Maryja atakują demokratyczne państwo polskie, mając za nic prawo.

Często zastanawiam się również w milczeniu, jak to możliwe? Dlaczego tak się dzieje? W jaki sposób Jarosław Kaczyński zyskuje coraz więcej zwolenników? Dlaczego środowisko katolicko-narodowe zyskuje coraz większą społeczną aprobatę na swoje poczynania, metody i co najmniej ekscentryczne tezy?

Wydaje mi się, że dzieje się tak, bo polskie państwo i jego przedstawiciele, bo ja, bo my wszyscy - milczymy, nie reagujemy, pozwalamy, uznaliśmy to już za normalność. Milcząc dajemy Jarosławowi Kaczyńskiemu, Antoniemu Macierewiczowi i Tadeuszowi Rydzykowi przyzwolenie na ich poczynania. Bo my wszyscy milcząc, powodujemy że ten obóz polityczny z każdym dniem zyskuje nowe pozycje, a bezradne państwo polskie, jest bezsilne i z każdym dniem coraz bardziej przegrywa i oddaje się w ręce Jarosława Kaczyńskiego i jego politycznych sprzymierzeńców. Co się stanie z Polską, jeśli dalej będziemy milczeć? Co się stanie z polską demokracja, jeśli nadal pozostaniemy obojętni? Jak to się skończy dla naszej demokratycznej ojczyzny?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Podobne jak niechęć polskich władz do merytorycznej dyskusji o Smoleńsku, są opory prezesa KRRiT wobec skontrolowania procesu koncesyjnego przez NIK, czy nawet przed bezpośrednia konfrontacją argumentów z Lidią Kochanowicz dyrektor finansową Fundacji Lux Veritatis. W programie "Bliżej" w TVP Info prezes zgodził się wystąpić dopiero kiedy dowiedział się że pani dyrektor będzie przemawiać z taśmy....

Bo sprawa koncesji dla katolickiej telewizji, a nie polityka, czy Smoleńsk były główny motywem największej po 1989 roku demonstracji w Warszawie. Koncesje na nadawanie cyfrowe dostały firmy praktycznie nie posiadajace majątku, ze środkami finansowymi pochodzącymi z pożyczek, tak kiepskie finansowo, że zaraz po ich przyznaniu zwróciły się o rozłożenie opłaty koncesyjnej na raty. Nie dostała koncesji natomiast fundacja z ogromnym majątkiem własnym, wskazanymi źródłami finansowania programu i przyszłej opłaty koncesyjnej, a także nadająca program satelitarny od blisko 10 lat i do tego zasadniczo różniąca się programowo od pozostałych nadawców.

W efekcie Polacy nie będą mogli bezpłatnie oglądać pielgrzymek papieskich, programów o tematyce duchowej, dotyczących obrony życia i rodziny, uczestniczyć w Apelu jasnogórskim, czy wsp[ólnej modlitwie różańcowej. Będą skazani na disco polo, wygłuypy celebrytów, sieczkę reklamową oraz jedyną słuszną prawdę TVN i innych zaprzyjaźnionych z PO Telewizji (nawiązujac do szczerego wyznania naszego słynnego reżysera).

Komentarz został ukrytyrozwiń

> "To dlaczego Kaczyński,ten wybitny prawnik nie wniósł sprawy do tegoż sądu,tylko dochodzi "prawa"na ulicy?"<

Wniosek składała fundacja zarządzająca tV Trwam, a nie prezes PiS, czy ktoklwiek ze stu tysięcy demonstrujacych w Warszawie. Ona też wykorzystała wszelkie możliwe dotąd możliwości protestu

>"-2mln.Polaków...również amerykańskiej Polonii,która zza Oceanu chce mieć wpływ na ocenę obowiązującego w Polsce prawa.Sami prawnicy?"<

Aha, mieszkasz za granicą to już nie jesteś Polakiem? Mentalność PRL. Dobrze, że Polonusom pozwalają jeszcze głosować w polskich wyborach. Poza tym gros podpisów zebrano w Polsce...

> -zamiast maszerować i opowiadać dyrdymały wymyślone przez egzotycznych "naukowców"<

Prezes PAN, profesorowie AGH, kilkunastu polskich Politechnik i Uniwersytetów, którzy apelują o rzetelne wyjaśnienie tragedii metodami naukowymi to też egzotyczni naukowcy? Poza tym w nauce decydują dowody, a nie fakt, czy ktoś pracuje w "egzotycznym" USA lub Australii, czy w Polsce. Jeśli ma 30 lat doświadczenia w badaniu katastrof i setki przeprowadzonych projektów, jesli przedstawi swoje wyniki badań, to można z nimi dyskutować. Ale to wymaga wiedzy, łatwiej jest bez żadnego argumentu zarzucić mu dyrdymały.

> lepiej jest dokładnie przeczytać raport Millera i zasięgnąć informacji na temat metodologii śledztw<

To drugie powinni zrobić urzędnicy z Komisji Millera- choćby na przykłądzie Lockerbie- jak zabezpiecza się i bada dowody. jak prowadzi sekcje zwłok, jak wykorzystuje fizykę, ,mechanikę, inżynierię materiałową, analizę chemiczną do prowadzenia badań i wyciagania wniosków. Szef naszej komisji stwierdził, że jemu znajomośc momentu bezwładności nie jest potrzebna...

A podstawowe wnioski raportu Millera zostały już dawno temu obalone przez rztelną analizę stenogramów VCR w Instytucie Sehna (notabene jedyny dotąd naukowy instytut badawczy z ktorego pomocy skorzystano- i to nie komisjia Millera, ale prokuratura..) Okaząło się że generała nie było w kokpicie, że piloci podjeli decyzję odejścia na własciwej wysokości 100 m, że czytali wysokość z własciwego przyrządu....Cała reszta wniosków trzyma się na niezbadanej do dzisiaj "pancernej brzozie" i hipotezach nie popartych danymi matematycznymi, fizycznymi, czy chemicznymi.

> Wrogów nie mamy,bo kolejne rządy RP(oprócz Kaczyńskich)zadbały dobrosąsiedzkie stosunki<
Jak dobre mamy stosunki z Rosją pokazał lekceważacy nas i arogancki raport MAK, czy ostentacyjne niszczenie wraku tupolewa, zamiast go oddać prawowitym właścicielom. Prezydent Kaczyński potrafił błyskawicznie namówić prezydentów czterech państw naszego regionu do wizyty w zagrożonym rosyjską agresją Tbilisi. Obecni przywódcy potrafią tylko na zawołanie uśmiechać się i zgadzać na wszystkie propozycje Rosji, czy Niemiec. Płacić najdrożej w Europie za gaz, bez walki pozwolić na zablokowanie polskich portów Nordstreamem, naruszać rezerwę budżetową, żeby dofinansować niemieckie banki w Grecji..Nic dziwnego że stosunki z wielkimi mamy dobre, gorzej z małymi sąsiadami, ktorzy widzą, że nie mogą za bardzo na nas liczyć

Komentarz został ukrytyrozwiń
@Michał Kędzierski
  • @Michał Kędzierski
  • 24.04.2012 07:30

-Naruszono prawo administracyjne?To dlaczego Kaczyński,ten wybitny prawnik nie wniósł sprawy do tegoż sądu,tylko dochodzi "prawa"na ulicy?
-2mln.Polaków...również amerykańskiej Polonii,która zza Oceanu chce mieć wpływ na ocenę obowiązującego w Polsce prawa.Sami prawnicy?
-Pokojowe manifestacje pod hasłami"zdrajcy,mordercy,sprzedawczyki ,itp"Rzeczywiście,bardzo "pokojowe"
-W Łodzi facet przekroczył granicę i dostał najwyższy,przewidziany prawem wyrok.
-zamiast maszerować i opowiadać dyrdymały wymyślone przez egzotycznych "naukowców",lepiej jest dokładnie przeczytać raport Millera i zasięgnąć informacji na temat metodologii śledztw.
-Wrogów nie mamy,bo kolejne rządy RP(oprócz Kaczyńskich)zadbały dobrosąsiedzkie stosunki,a w kontekście zaszłości historycznych i obecnej sytuacji geopolitycznej,nigdy idealnie nie będzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
@Serdiuk
  • @Serdiuk
  • 23.04.2012 13:49

Serdiuk, nie masz co się podlizywać PiSiołkom, na listy przy nasteponych wyborach i tak cię nie wciągną. Daruj sobie pisanie takich kaczowłażących postów i rozejrzyj się za jakąs pracą, bo z czego będziesz żył w czasie kadencji PiS-u?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Zbigniewie- kilka pytan

- Jesli decyzja o nieprzyznaniu miejsca na multipleksie dla TvTrwam miała charakter administracyjny, to dlaczego naruszono przy tym prawo administracyjne udzielając koncesji spółkom które złożyły wymagane dokumenty PO TERMINIE? Dlaczego użyto bardzo niejasnych i wybiórczych kryteriów? Dlaczego swoje zastrzeżenia wyraziły tak różne środowiska jak Fundacja Helsińska i Kościól Katolicki w stanowisku Episkopatu?

- Od kiedy to dwa miliony Polaków, które poparły apel o ponowne rozpatrzenie wniosku TvTrwam są
"nieznaczącą części polskiego społeczeństwa"?

- Od kiedy pokojowe demonstrowanie swoich poglądów jest brutalnym atakiem na demokratyczne państwo? Czyżby nie przypomina to Panu sposobu myslenia dawnych władców PRL?

-Czy przekroczenie granicy przez drugą stronę nie nastąpiło już w Łodzi, kiedy po długotrwałej kampanii straszenia IV RP i Jarosławem Kaczyńskim pewien fanatyczny członek PO dokonał mordu na niczemu niewinnym skromnym działaczu PiS zaangażowanym w wiele społecznie cennych inicjatyw?

-Czy zamiast dolewać oliwy do ognia nie lepiej zastanowić się jak Polacy mogą odbierać bierność i niekompetencję rządu w kwestii wyjasnienia tragedii smoleńskiej? Jak mają rozumieć ten trwajacy dwa lata opór wobec zaangażowania polskich specjalistów, czy to w sekcjach zwłok, czy też badaniach wraku, analizach fizycznych i materiałowych, a zamiast tego wciska się sprzeczne z wiedzą naukową bajki, przeciwko czemu zaprotestowało już kilkudziesięciu profesorów polksich uczelni technicznych i uniwersytetów?

- Jeśli nie mamy wrogów, to dlaczego sam premier straszy nas Rosją, a prokuratura odmawiajac dostępu do ekshumacji światowej sławy patomorfologowi tłumaczy rodzinom , ze "Rosja jest mocarstwem"?
Dlaczego władze na Kremlu nie zgadzają się na obronną tarcze antyrakietową w POlsce, a co i raz strasza nas rozmieszczeniem rakiet ofensywnych o zasięgu 500 km w obwodzie kainingradzkim? Czy to jest przyjaźń?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Serdiuk
  • Serdiuk
  • 23.04.2012 12:46

Stefanik, nie masz co się podlizywać platformersom, na listy przy nasteponych wyborach i tak cię nie wciągną. Daruj sobie pisanie takich tuskowłażących artykułów i rozejrzyj się za jakąs pracą, bo z czego będziesz żył po tej kadencji?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.