Facebook Google+ Twitter

Manifestacja w sprawie uwolnienia polskiej dziennikarki

Dziś przed ambasadą Izraela w Warszawie odbyła się manifestacja przeciwko zatrzymaniu i planom deportacji Anny Wajdy, polskiej dziennikarki portalu Viva Palestyna. Pikietę zorganizowała organizacja Stop wojnie.

Anna Wajda została zatrzymana w ubiegłym tygodniu podczas interwencji izraelskiego wojska na Zachodnim Brzegu Jordanu. Od tego czasu przebywa w areszcie w Ramle. Dziennikarka nie posiadała ze sobą paszportu oraz ważnej wizy, co oficjalnie stało się bezpośrednią przyczyną jej zatrzymania. Wajda utrzymuje, że posiada potrzebne dokumenty, ale ze względu na to, że przebywa w areszcie, nie może ich udostępnić. Portal, w którym pracuje, przeciwny jest polityce prowadzonej przez Izrael względem Palestyny.

Organizatorzy manifestacji nie zgadzają się z działaniami podjętymi wobec ich koleżanki. Uważają, że powinna opuścić areszt, aby mogła kontynuować swoją pracę na Zachodnim Brzegu. Domagają się cofnięcia decyzji o deportacji do Polski. Manifestując chcieli również pokazać swoje niezadowolenie w związku z brakiem aktywności polskiej dyplomacji w tej sprawie.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.