Facebook Google+ Twitter

Manifestujące zakonnice

W sobotę rano mieszkańcy Neapolu byli świadkami niecodziennej manifestacji. Ponad sto zakonnic i księży, wraz z dziećmi i ich rodzicami zorganizowało protest przed urzędem miasta. W niedzielę siostry rozdawały ulotki pod kościołami. Po co to wszystko? Ponieważ miasto nie odnowiło subwencji dla klasztornych świetlic.

Ponad 500 osób przez dwie godziny blokowało ruch uliczny w centrum miasta. Zakonnice z manifestami w dłoni i z gwizdkami głośno upominały się o fundusze z urzędu miasta. „Dzieci prostytutek, dzieci z rodzicami w więzieniu, dzieci z najbiedniejszych rodzin, dzieci, którym urząd miasta zamknął drzwi w twarz!”. To jeden z napisów na transparentach niesionych przez manifestujących.

Od lat zakonnice organizują popołudnia dzieciom z zagrożonych środowisk, zwłaszcza na prowincji, gdzie młodzież oprócz życia ulicy nie ma alternatywy. Szacuje się, że z tej pomocy korzysta ponad trzy tysiące dzieciaków. Siostry zajmują się również osobami starszymi. Na dzień dzisiejszy korzysta z ich opieki około 600 ludzi.

Jak oświadczyły protestujące zakonnice w tym roku utrzymywały one świetlice z własnych funduszy oddając ich emerytury i organizując osiedlowe składki. Ale już nie dają rady. Urząd miasta powinien im zwrócić przynajmniej 110 tysięcy euro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.