Facebook Google+ Twitter

Manu Chao zagrał we Wrocławiu!

Ponad 8 tys. ludzi zgromadził na wrocławskiej Wyspie Piaskowej jedyny koncert Manu Chao w Polsce. Artysta wykonał wczorajszego wieczoru swoje największe przeboje, a rozgrzana publiczność bez końca klaskała na bisy.

 / Fot. Fot. Tomasz GryszczukProblemy zaczęły się już przed rozpoczęciem koncertu. Licznie zgromadzona publiczność miała kłopoty z wejściem na teren imprezy. Organizatorzy najwidoczniej nie przewidzieli takiej liczby fanów i ustawili trzy bramki, które stworzyły ogromny ścisk oraz spowodowały zdenerwowanie ludzi. W ogromnych i ciasnych kolejkach trzeba było stać około pół godziny. Kolejki nie ominęły także piwoszy, którzy musieli stać około godziny, aby napić się złotego trunku. / Fot. Fot. Tomasz Gryszczuk

Już kilka dni przed koncertem, większość biletów została wyprzedana, a w dniu wydarzenia nabycie wejściówki graniczyło z cudem. Wielu fanów, którzy nie mieli szczęścia i nie nabyli biletów, kręciła się wokół terenu z kartkami "Kupię bilet". Wejściówki takie były sprzedawane nawet po kilkakrotnie wyższej cenie. Nie zniechęciło to jednak zdesperowanych fanów Manu Chao.

Koncert wypadł rewelacyjnie. Artyści dali z siebie wszystko, grając największe przeboje. Wielokrotnie pod naporem rozentuzjazmowanej publiczności bisowali. Manu Chao jako jeden z nielicznych muzyków związanych ze światową lewicą, przyciąga tłumy na swoje występy. Pokazał to koncert we Wrocławiu, gdzie ludzie słuchali tekstów kontestujących światową niesprawiedliwość globalizacji oraz świata polityki. Artysta solidaryzując się chociażby z Zapatystowską Armią Wyzwolenia Narodowego w stanie Chiapas (Meksyk) pokazuje, że inny świat jest możliwy, a słowa w jego utworach nie są jedynie młodzieńczym buntem. / Fot. Fot. Tomasz Gryszczuk

Po zakończeniu koncertu zadowolona publiczność bez większych problemów opuściła teren koncertu. Czekamy z niecierpliwością na kolejny występ Manu Chao w Polsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

[+] Świetna muza, żałuję, że mnie tam nie było... Ciekawa informacja, w dodatku z własnymi fotkami :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo rzetelna i ciekawie napisana relacja, do tego dobre zdjęcia własnego autorstwa. Oczywiście plusik ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.