Facebook Google+ Twitter

Manufaktura od roku łączy nowoczesność z tradycją

17 maja mija rok od otwarcia w Łodzi centrum handlowo-kulturalno-rozrywkowego Manufaktura, które jest największym tego typu kompleksem w tej części Europy.

Nowoczesna galeria handlowa w Manufakturze / Fot. Michał KurzawaGłówny plac i XIX - wieczne budynki, w których dziś mieszczą się sklepy, muzea... / Fot. Michał KurzawaManufaktura. Miasto w mieście. Jedno z bardziej lubianych przez łodzian (i nie tylko) miejsc spotkań i spacerów. Manufaktura łączy nowoczesność, z tradycją. Obok współczesnej galerii handlowej, zbudowanej ze szkła i stali, są tu zrewitalizowane, XIX-wieczne budynki z kamienia i cegły, które niegdyś były fabryką włókien, a teraz mieszczą: sklepy, restauracje, muzeum, kino i wiele innych miejsc rozrywki.

Manufaktura to nie jest typowe centrum handlowe. Po zakupach możemy udać się np. do muzeum, gdzie mamy niepowtarzalną okazję, do zobaczenia jak i na czym pracowano w fabryce Poznańskiego kilkadziesiąt lat wcześniej.
Nowoczesne wnętrza kina, w odnowionych budynkach / Fot. Michał Kurzawa
Kompleks już robi wrażenie, a jeszcze nie wszystko jest w nim otwarte. Ma powstać jeszcze kręgielnia, a także hotel w jednym z odnowionych budynków pochodzącym jeszcze z XIX wieku.Jedno z wejść do Manufakury / Fot. Michał Kurzawa

Ludzie odwiedzający Manufakturę, wypowiadają się na jej temat bardzo pozytywnie: - Dobrze, że powstała. Dzięki temu budynki byłej fabryki nie niszczeją. Jest z nich jakiś użytek. Poza tym to miejsce rozrywki dla młodzieży, a takich miejsc w Łodzi jest, niestety, mało - mówi 17-letnia Jola, licealistka z Łodzi.

Wielu z nich dostrzega i docenia także fakt, iż zachowano oryginalne, ceglane fasady budynków:
- To sprawia, iż Manufaktura jest miejscem magicznym. To miejsce ma swój urok - uważa pani Anna - mieszkanka Łodzi.
- Nie jest to typowy "moloch", jakich dziś mamy dużo. Manufaktura to coś innego - sądzi pani Barbara.

Manufaktura zdobyła sobie przychylność mieszkańców Łodzi i okolic.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.