Facebook Google+ Twitter

Mapa marzeń: sposób na sukces

Spodobał mi się jeden z tematów - mapa marzeń - prezentowanych kilka lat temu na łamach czasopisma "Wróżka".

 / Fot. Agnieszka GruszczyńskaWedług informacji tam zamieszczonych, każdy z nas może zrobić sobie na kartce lub w komputerze swego rodzaju kolaż składający się ze zdjęć lub rysunków przedstawiających jakieś wymarzone osiągnięcia z różnych dziedzin życia.

Podczas tworzenia takiej mapy marzeń mamy mnóstwo przyjemności, szczególnie gdy robimy to za pomocą zwykłych nożyczek, kolorowych magazynów i kartki papieru. Podobno po stworzeniu takiej mapy w niezbyt długim odcinku czasu nasze życie się zmienia i ewoluuje w kierunkach zarysowanych przez wybrane do jej zrobienia zdjęcia. Naturalnie samo tworzenie jest swego rodzaju rytuałem, gdyż nie jest wszystko jedno, gdzie umieścimy na prostokątnej płaszczyźnie konkretne zdjęcie. Kartka ma ścisłe podziały, zupełnie jak w sztuce feng shui. Przypuszczam też, że miejsca reprezentacji różnych dziedzin życia na kartce odpowiadają podobnym rozkładom na siatce bagua (oktagon podzielony na 8 równych części w feng shui).

Podział na dziedziny systematyzuje nasze wyobrażenie o życiu i zmusza nas do spojrzenia na wszystkie, nawet dotąd pomijane, aspekty. Dodatkowo wyszukiwanie odpowiednich zdjęć powoduje, że w każdej dziedzinie choćby przez chwilę musimy wyobrazić sobie sukces. Naturalnie zawsze może odezwać się w myślach osobisty krytyk i nie dokona się wizja sukcesu w jakiejś kategorii, ale został już wykonany początek i "ziarno znalazło się w glebie". Teraz możemy wypisać wątpliwości i krytykę, żeby nad nimi popracować lub zignorować licząc, że nie jest to wystarczająco duża przeszkoda w drodze do sukcesów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.