Facebook Google+ Twitter

Mapa zawodów deficytowych. Poszukiwane kasjerki i szwaczki

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-10-23 11:53

Mapa zawodów deficytowych, którą stworzył Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi, wskazuje, jacy specjaliści są aktualnie najpilniej poszukiwani przez pracodawców z regionu łódzkiego.

Markety wciąż poszukują kasjerek. Zamiast lepiej płacić już zatrudnionym... Przedsiębiorcy najczęściej poszukują operatorów zautomatyzowanej i zrobotyzowanej linii produkcyjnej w przemyśle elektromaszynowym. W województwie łódzkim brakuje też szwaczek. Popyt na ten zawód zgłaszany jest głównie przez małe i średnie przedsiębiorstwa działające w sektorze handlu i usług. Poszukiwani są także magazynierzy i kasjerzy handlowi.

Duże szanse na znalezienie zatrudnienia mają również zbrojarze. Znaczny popyt na ten zawód jest rezultatem napływu inwestycji takich jak choćby: Gillette, Philips, czy Manufaktura. Często poszukiwani byli także opiekunowie w domu pomocy społecznej.

Brakuje także kierowców z kategorią prawa jazdy C+E (uprawnienia do prowadzenia pojazdów w ruchu międzynarodowym), nauczyciele języków obcych (angielskiego i niemieckiego) oraz przedstawiciele handlowi, ale również spawacze, mechanicy, elektrycy, murarze, mechanicy i elektromechanicy samochodowi, czyli pracownicy zawodów opartych o umiejętności techniczne. Pojawiają się również oferty dla logistyków i księgowych.

Wśród zawodów deficytowych, wymagających wykształcenia wyższego, znaleźli się: wychowawcy w placówkach oświatowych, wychowawczych i opiekuńczych, inżynierowie mechanicy (maszyny i urządzenia przemysłowe), a także nauczyciele przedmiotów zawodowych technicznych. Znaczna liczba ogłoszeń z ofertami pracy pochodziła także od firm z branży rolno-spożywczej, motoryzacyjnej, szkoleniowo-doradczej, informatycznej, telekomunikacyjnej, hotelarskiej i gastronomicznej.

Mapa Zawodów Deficytowych w województwie łódzkim powstała na podstawie: informacji zebranych w I półroczu br. w powiatowych urzędach pracy ofert kierowanych przez przedsiębiorców bezpośrednio do WUP w Łodzi.
(ana)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Szwalnia
  • Szwalnia
  • 22.11.2011 21:55

SZWACZEK BRAKUJE NAWET NA LUBELSZCZYŹNIE. W takim mieście jak Łuków k/Siedlec brakuje szwaczek. Mimo oferowanych wysokich zarobków (2000-3000 zł.Brakuje chętnych do pracy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.