Facebook Google+ Twitter

"Maradona-mania" w Kalkucie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-07 22:12

Słynny piłkarz Diego Maradona został entuzjastycznie przyjęty w Kalkucie. Indyjskie media mówią o "Maradona-manii", która opanowała miasto.

Mimo że piłka nożna nie jest w Indiach specjalnie popularna, to legendarny argentyński piłkarz przyjmowany był w Kalkucie po królewsku. Na stadionach, na których się pojawiał, gromadziło się po sto tysięcy miłośników jego talentu. W miejscach przejazdu piłkarza indyjska policja musiała użyć siły wobec dziennikarzy, którzy próbowali zatrzymać kawalkadę samochodów towarzyszących Maradonie.

W drugim i ostatnim dniu swego pobytu w Indiach mistrz piłkarskiego dryblingu położył kamień węgielny pod Indyjską Szkołę Futbolu, odwiedził także dom zakonny Sióstr Misjonarek Miłosierdzia - zgromadzenia założonego przez Matkę Teresę z Kalkuty. Modlił się tam przez chwilę przy jej grobie.

Władze piłkarskie Indii wyraziły nadzieję, że wizyta Diego Maradony przyczyni się do popularyzacji piłki nożnej w tym kraju. Jak dotąd Indie nie odnotowały sukcesów w futbolu na arenie międzynarodowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.