Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4485 miejsce

Maraton biblijny w Poznaniu. Piśmo Święte odwiedziło 22 parafie

W niedzielę w poznańskim kościele świętego Jana Vianneya odbędzie finał szóstego Maratonu Biblijnego. Jego organizatorzy zaplanowali także modlitwę w intencji beatyfikacji Jana Pawła II.

Maraton rozpoczął się 28 lutego - od tego czasu Pismo Święte odwiedziło 22 parafie. W każdej z nich uczestnicy maratonu czytali po krótkim fragmencie Biblii. Nie było problemów ze znalezieniem chętnych - w czytaniu brały udział także małe dzieci - 6-7 latkowie dla których trzeba było przystawiać stołek, by dosięgły do ambonki.

W niedzielę w kościele Jana Vianeya zostanie przeczytanych ostatnich 71 fragmentów Nowego Testamentu. Maraton zakończy się po 21. Później zaplanowano modlitwę ze śpiewami w intencji beatyfikacji polskiego papieża.

W tym roku w parafiach zbierano też żywność dla bezdomnych i ubogich. Także tutaj odzew był duży i niejednokrotnie zebrane produkty zajmowały połowę busa, który zawoził je do jadłodajni Caritas.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Maratończycy czytają tzw. Biblię Poznańską, uznaną za najlepszy polski przekład Pisma Świętego. - http://pl.wikipedia.org/wiki/Biblia_Pozna%C5%84ska

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poznański Maraton Biblijny - Biblia Alfa i Omega - jest najstarszym tego typu przedsięwzięciem w Polsce. Podobne przedsięwzięcia odbywają się w 10 polskich diecezjach. I Maraton Biblijny odbył się w 2005 r. w kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych na Grobli w Poznaniu. - http://info.wiara.pl/doc/446441.W-Poznaniu-ruszyl-VI-Maraton-Biblijny

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.