Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18869 miejsce

Maraton strachu, czyli filmy na Halloween

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-10-24 12:37

Przypadający 31 października Halloween to wprost wymarzona okazja, by wrócić do klasycznych horrorów lub najeść się strachu przy nowych produkcjach. Jedną z nowych polskich produkcji jest „Odludzie” - polski film grozy.

Przez jednych uważane za okazję do dobrej zabawy w specyficznym klimacie, przez zwolenników tradycyjnych polskich obrzędów krytykowane, ignorowane przez innych. Halloween.
Masz dość widoku lampionów zrobionych z dyni? Nie chce Ci się szukać stroju odpowiedniego na tematyczną domówkę? Wybierz się do kina lub usiądź spokojnie przed telewizorem, włącz dobry horror i... zacznij się bać.

Strach się bać - Halloweenowa top lista filmów
„Egzorcysta”, „Lśnienie”, „Piła”, „Koszmar z ulicy Wiązów”, „Krąg” – te tytuły znają nawet osoby, które nie przepadają za filmami grozy. Wymienione produkcje często pojawiają się w zestawieniach i listach horrorów wszech czasów. Kolejnymi propozycjami wartymi uwagi w Halloween są filmy „Piątek 13-go”, „Laleczka Chucky”, „Krzyk” oraz „Halloween”. Do tego grona aspirują produkcje, które gościły na ekranach kilka lat temu, m.in. „Dom w głębi lasu”, „Prometeusz” oraz „Coś”.
O ile z wymienieniem tytułów zagranicznych horrorów raczej nie mamy problemu, o tyle polskie produkcje znają fani gatunku. Najwyżej ocenianymi propozycjami naszych twórców są „Medium”, „Diabeł”, „Asylum 5D” , czy „Wilczyca”.

Dlaczego szeroka publiczność nie zna polskich filmów grozy? Odpowiedź jest prosta. - W naszym kraju powstaje mało filmów tego gatunku - wyjaśnia krótko Łukasz Urban z firmy ŁukkFilm. Nie oznacza to jednak, że tego typu materiałów nie ma w ogóle. Dowodem na to jest nowy polski film grozy - „Odludzie”.

Odludzie - polski film grozy, w który możesz się zaangażować
Produkcja tego horroru wkracza właśnie w ostatnią fazę – w listopadzie ekipa filmowców wróci na plan, by zrealizować ostatnie zdjęcia. Efekty ich pracy będzie można podziwiać w przyszłym roku. Jednak już teraz, z kilku powodów, warto zainteresować się „Odludziem”.

Scenariusz filmu jest inspirowany słowiańskimi legendami i wierzeniami. Co więcej, historia, którą poznają widzowie jest osadzona we współczesnych realiach regionu świętokrzyskiego. Zamiast kolejnej dawki typowo amerykańskiego kina, otrzymamy zatem historię, która mogłaby się przydarzyć każdemu z nas. Emocje gwarantowane!

Twórcami „Odludzia” jest grupa pasjonatów; profesjonalistów wspierają amatorzy, których uwiodła X Muza. Obsadę wybrano w castingach, podczas których o główne role starało się ponad 500 osób.
Na ekranie pojawią się: Magdalena Daniel (aktorka Teatru Lalki i Aktora „Kubuś'” w Kielcach), Małgorzata Stryjek, Karol Sobura, Bartosz Miśkiewicz oraz Kamil Bernatek. Ostatni z wymienionych jest również, wspólnie z Kornelem Danielewiczem, scenarzystą i reżyserem obrazu.
Producentem i pomysłodawcą filmu jest Łukasz Urban. Mecenasem produkcji są twórcy programu promocyjnego „Doceń polskie”. Całą ekipę filmowców można poznać dzięki stronie internetowej horroru – www.filmodludzie.pl.

Kolejnym, być może najistotniejszym, powodem by zainteresować się „Odludziem” jest fakt, że każdy kinoman może mieć swój wkład w produkcję tego obrazu. Kto z nas nie marzył o tym, by znaleźć się w napisach końcowych filmu prezentowanego na dużym ekranie? Wystarczy wejść na wspomnianą już stronę „Odludzia” (zakładka Wspomóż nas) i wpłacić dowolną sumę. Uzyskane tą drogą środki pozwolą sfinansować dalszą realizację filmu. Dotychczas, w stworzenie horroru zaangażowało się ponad 170 osób, a także wiele instytucji i firm.
Każdy ofiarodawca, poza pojawieniem się w napisach końcowych, otrzyma gadżety związane z filmem, płyty DVD z limitowanej edycji oraz specjalne prezenty – niespodzianki.

Filmowców warto wspierać nie tylko dla gadżetów, czy czystej satysfakcji wzięcia udziału w interesującym projekcie. Osoby, które dość krytycznie wypowiadały się o polskich filmach grozy raczej nie powinny popołudniami wędrować po lasach, przecież nigdy nie wiadomo kto (lub co) czai się za zakrętem...


* * *
Odludzie
www.filmodludzie.pl

Pełnometrażowy polski film grozy, zainspirowany słowiańskimi legendami. Zdjęcia realizowano w lasach w pobliżu Skarżyska – Kamiennej oraz w Miedzianej Górze (woj. świętokrzyskie). Pierwszy klaps padł w marcu 2014 roku.
Reżyserami i scenarzystami filmu są Kornel Danielewicz i Kamil Bernatek, zaś pomysłodawcą i producentem – Łukasz Urban z firmy ŁukkFilm. Obsada została wybrana w castingu, w którym wzięło udział ponad 500 osób. W główne role wcielili się: Magdalena Daniel, Małgorzata Stryjek, Karol Sobura, Bartosz Miśkiewicz i scenarzysta Kamil Bernatek.
Mecenasem filmu „Odludzie” jest Ogólnopolski Program Promocyjny „Doceń polskie”.

* * *
Kontakt:
Łukasz Urban

ŁukkFilm
lukkfilm@gmail.com
film.odludzie@gmail.com
tel. 665-128-147
Łukasz Urban

Anna Koza
anna.koza@adventure.media.pl
Adventure Media s. c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 32 724 28 84
fax 32 417 01 70
(Anna Koza)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.