Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7632 miejsce

Marcel Sabat: „Do każdego zadania podchodzę z pokorą“

Marcel Sabat młody aktor, zagra w serialu „Komisja Morderstw“, gdzie wcieli się w postać Dominika Hertza. Zajmuje się także modą, właściciel marki ubrań w typie sportowym marki Marcel Sabat Clothes. Miłość do mody zaszczepił w nim ojciec.

Zajmuje się Pan aktorstwem, ale także modą. Zamiłowanie do Teatru, jak można przeczytać w jednej z rozmów, pojawiło się u Pana w wieku lat 16, czyli stosunkowo późno. Jak było to z modą?

-Moda zawsze mnie interesowała. Zauroczenie modą zaszczepił we mnie mój tata, ponieważ często wspólnie odwiedzaliśmy butiki, przymierzaliśmy i kupowaliśmy ubrania. Jeden doradzał drugiemu. Tak to się zaczęło.

Kiedy wpadł Pan na pomysł, że zacznie projektować ubrania?
"Moim autorytetem są przede wszystkim rodzice. A Zawodowymi autorytetami są aktorzy tacy jak: Heath Ledger, Gary Oldman, Christian Bale czy w modzie Yves Saint Laurent". - tak o życiowych autorytetach mówi Marcel Sabat. / Fot. Fot. Zdjęcie nadesłane
-Niecałe dwa lata temu pomyślałem o założeniu własnego brandu. Niewiele ponad rok mam firmę, którą cały czas rozwijam i chcę, by w przyszłości stała się cenioną marką.

Czy w tej chwili pracuje Pan nad czymś nowym?

-W listopadzie wznawiam zdjęcia do filmu “Kamerdyner “ w reżyserii Filipa Bajona. Nie wiem, ile mogę powiedzieć, ale mam tam naprawdę bardzo ciekawą, a przede wszystkim wymagającą rolę. Widzowie w takiej odsłonie mnie jeszcze nie widzieli, także zapraszam w przyszłym roku do kin.

Czym najczęściej zdarza się Panu inspirować?

-Inspiruję się przede wszystkim zdolnymi, pełnymi ciepła oraz miłości ludźmi

Kto jest Pana autorytetem?

-Moim autorytetem są przede wszystkim rodzice. A Zawodowymi autorytetami są aktorzy tacy jak: Heath Ledger, Gary Oldman, Christian Bale czy w modzie Yves Saint Laurent.

Gdzie, oprócz strony internetowej można zobaczyć ubrania marki „Marcel Sabat “?

-Moje ubrania można również znaleźć w butiku Magia w Galerii Echo w Kielcach.

Czy każdy w Pana sklepie internetowym znajdzie coś dla siebie?

-Jestem przekonany, że każdy. Zarówno młodsi jak również nieco starsi znajdą dla siebie ubranie, w którym przede wszystkim będą się dobrze czuć. Są to ciuchy wygodne, sportowe, ale również eleganckie. Tym się kieruję w swoich projektach.

Czy nie trudno czasem pogodzić to z aktorstwem?

-Moją firmę prowadzę sam. Oczywiście otaczam się wieloma ciepłymi ludźmi, którzy służą swoją pomocą , za co jestem im bardzo wdzięczny. Na razie daję radę. (Śmiech.)

Lepiej czuje się Pan w Teatrze, czy przed kamerą telewizyjną?

-Zdecydowanie wolę pracę przed kamerą. Zawsze duży ekran mnie inspirował. Jakiś czas temu podjąłem decyzje by w przyszłości wyreżyserować swój film. Wiem, że jeszcze dużo jest przede mną pracy, dlatego do każdego wyzwania podchodzę z należytym szacunkiem oraz pokorą. Pracuję również w teatrze i z tą materią również wiążę swoją przyszłość.

W jakim gatunku filmowym jest Panu najpewniej?

-W gatunku dramatycznym i obyczajowym.

Jesienią pojawi się Pan w nowym serialu „Komisja Morderstw“. U boku K. Pieczyńskiego i P. Małaszyńskiego zagra Pan aspiranta Dominika Hertza. Może Pan coś opowiedzieć o kulisach powstania produkcji?

-Miałem okazję wcielić się w rolę aspiranta Dominika Hertza. Jest on totalnie zajawiony komputerami i nowinkami technologicznymi (Typ Q). Uwielbia spędzać czas w bibliotekach oraz archiwach. Posiada dużą wiedzę historyczną. Trochę się za bardzo wymądrza (Śmiech.) Ma zdolność do rozwiązywania zagadek. Bardzo mile wspominam prace na planie tego serialu. Poznałem wielu fantastycznych ludzi. Mam nadzieję, że kiedyś będzie jeszcze kontynuacja tej produkcji.

(Rozmawiała Mariola Morcinková)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.