Facebook Google+ Twitter

Marcelinka Jaworska

Marcelinka skończyła w lutym 5 lat. Cierpi na padaczkę lekooporną z napadami polimorficznymi, opóźnienie psychoruchowe. Niestety nie reaguje na żadne leki padaczkowe - łącznie z wlewkami, które przerywają napad.

Marcelina Jaworska / Fot. Anna JaworskaW sytuacji Marceliny nawet najmniejsza infekcja powoduje, że wchodzi w stan padaczkowy i decyzją lekarzy musi być w śpiączce farmakologicznej, podłączona do respiratora. Chore dziecko dosłownie faszerowane jest lekami, które upośledzają jej rozwój mowy, chodu i niestety innnych czynników normalnej egzystencji. Dziecko ponadto ma zmienne napięcie mięśniowe, bardzo labilny tułów, przodopochylenia miednicy co przekłada się na duże zaburzenia równowagi i koordynacji w czasie chodu.Marcelina Jaworska / Fot. apel- Marcelina JaworskaZ tych powodów lekarze zalecają, aby dziewczynka wyjeżdżała na turnusy rehabilitacyjne aż 5 do 6 razy w roku. Koszt jednego turnusu wynosi ok. 4000 zł. Mama słusznie zwróciła się o pomoc, ponieważ sama wychowuje dwójkę dzieci.

Marcelina należy do fundacji Dzieciom" Zdążyć z Pomocą".
http://www.dzieciom.pl/6508.

Osobom zainteresowanych losem ciężko chorej dziewczynki podaję wszystkie informacje o jej stanie zdrowia, turnusach i możliwości pomocy.
Blog: www.marcelina-jaworska.bloog.pl
http://www.ludzie-serca.pl/forum/index.php?board=14.0
http://pomagamy-dzieciom.blog.onet.pl/1,CT133080,index.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.