Facebook Google+ Twitter

Marchwiowa afera. Kolejne soki pełne toksycznych bakterii!

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-03-30 16:09

W odpowiedzi na pismo Głównego Inspektora Sanitarnego, dotyczące objęcia badaniami mikrobiologicznymi w kierunku bakterii Yersinia enterocolitica, występujących w obrocie świeżo wyciskanych soków z owoców i warzyw.

Fot. materiały własne Wszystkie wojewódzkie stacje sanitarne w kraju pobrały z handlu próbki tego typu soków. W Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy, między 13 a 24 marca przebadano: Świeży sok Cymes z marchwi i selera, a’ 250 ml, producent: Victoria Cymes Wałcz; świeży sok Cymes z marchwi, a’ 250 ml, producent: Victoria Cymes Wałcz; jednodniowy sok marchwiowo-selerowy, a’ 225 ml, Ogrody Natury, producent: Synthe Polska Wrocław.

Niestety, wszystkie zbadane próbki soków w zakresie przeprowadzonych oznaczeń mikrobiologicznych nie odpowiadały Ustawie z dnia 25 sierpnia 2006r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2006r. Nr 171, poz. 1225), gdyż stwierdzono obecność bakterii Yersinia enterocolitica w 25 ml produktu. W związku z zaistniałą sytuacją stacje sanitarno-epidemiologiczne którym terytorialnie podlegają wytwórcy skażonych soków podejmą odpowiednie działania zgodnie ze swoimi kompetencjami. Niedawno bakterie znalezione zostały w sokach Marwitu. Jak głosi oświadczenie firmy, Marwit wznowił już produkcję i jego soki są na powrót w sklepach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Oliver Mamzer
  • Oliver Mamzer
  • 07.12.2010 16:23

ale tylko cymes przebadali, ja piję te soki od roku i jeszcze nic mi się nie stało, więc to chyba jakaś propaganda??

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mariusz Deptuła
  • Mariusz Deptuła
  • 18.10.2010 23:19

..a ja kupuje marchew i robie w sokowirówce,choć wątpie czy "cymesy" i "marwity" były niezdrowe ,pewnie zagrażaja tym chemicznym(TOKSYCZNYM) gównom które w sklepach sie sprzedaje .W ludzkim organiźmie jest mnustwo bakterii które w pewnych okolocznościach nie są groźne a niektóre wręcz niezbędne,pozatym dziwne ze urzędnicy nie wycofują produktów z glutaminianem sodu,aspartamem i całą tablicą Mendelejewa g.m.o .itd to jest dopiero skandaliczne!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Klienci zrozumieli że pijąc Kubusia piją chemię i różnego typu aromaty syntetyczne i przerzucili sie na coś zdrowego typu świeże soki Cymes.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Totalne bzdury chyba komuś zależy na powaleniu branży świeżych soków
kupując marchew na rynku też mam bakterię .Ciekawe czy np. w Kubusiu jest bakteria pewno nie bo to dopiero jest chemia .

Komentarz został ukrytyrozwiń

To wszystko to jakaś nagonka na te firmy. Prowadzę sklep i posiadam soki z firmy Cymes. mam od nich ostatnie zaswiadczenie z sanepidu nie maja żadnej bakterii. Pewnie ten Gazda dostał łapówkę od kogoś i robi wszystko aby zniszczyć te firmy. Wszystkie oddziały sanepidu wydały pozytywne opinie na temat soku cymes. trzeba sprawdzić jakie warunki ma sanepid w którym pracuje ten Gazda bo pewnie skaził próbki i teraz gada głupoty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

[+] niby ma być świeży, zdrowy sok, a tu proszę. Nigdy nie wiadomo co się je i pije...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.03.2007 16:24

Szkoda, bo to niezłe soki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

plus za podniesienie problemu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stąd wniosek! Służby Sanitarno-Epidemiologiczne w Bydgoszczy stoją na wysokości zadania i tylko sobie życzyć, żeby tak wszystkie w Polsce pracowały.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.