Marcin Bachleda zwycięzcą zawodów o Puchar Solidarności

• Kinga Gc
  • Data dodania: 2009-09-27 11:57

Marcin Bachleda, 27-letni reprezentant Wisły Zakopane, wygrał sobotnie zawody w skokach narciarskich o Puchar Solidarności na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Pozostałe miejsca na podium przypadły braciom, Grzegorzowi i Krzysztofowi Miętusom.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Andrzej Grygiel/PAPMarcin Bachleda w obu seriach osiągnął najlepsze rezultaty - 125,5 m oraz 126 m. Grzegorz Miętus, który stanął na drugim stopniu podium (120,5 m i 124 m), okazał się nieco lepszy od swojego starszego brata Krzysztofa Miętusa (119,5 m i 121,5 m). Czwarte miejsce wywalczył Kamil Stoch (118 m i 121,5 m), a piąte Andrzej Zapotoczny (117 m i 122,5 m).
Dalsze miejsca zajęli kolejno: Stefan Hula, Dawid Kubacki, Jan Ziobro, Paweł Słowiok i Rafał Śliż. Maciej Kot zajął dopiero 11. miejsce po dwóch podobnych próbach (116 m i 116,5 m).

W sumie w konkursie wzięło udział 50 zawodników, w tym reprezentanci Słowacji i Stanów Zjednoczonych. Adam Małysz z powodu kontuzji nie pojawił się na belce startowej.