Facebook Google+ Twitter

Marcin Czachorski: O przyszłość Kubicy nie ma się co martwić

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-29 12:08

Zespół BMW Sauber poinformował oficjalnie, że wycofuje się z wyścigów Formuły 1 po zakończeniu tego sezonu. W tym sezonie BMW Sauber będzie jeszcze ścigał się w wyścigach o mistrzostwo świata.

Koordynator sztabu Roberta Kubicy Marcin Czachorski powiedział, że o przyszłość polskiego kierowcy nie ma się co martwić. Jego zdaniem jest jeszcze zbyt wcześniej, aby spekulować i trzeba poczekać na reakcję rynku kierowców Formuły 1. Podkreślił, że Robert Kubica jest na tyle uznaną marką w tej dyscyplinie, że nie ma co się o niego niepokoić. Dodał, że Polak na pewno nie zrezygnuje z występów w Formule 1.


Brytyjski dziennik Daily Mail napisał, że Robert Kubica już w najbliższym wyścigu Formuły 1 może zastąpić Brazylijczyka Felipe Massę w zespole Ferrari. Marcin Czachorski mówi, że takie doniesienia trzeba traktować z dużym dystansem. Wyjaśnił, że sprawy kontraktowe w Formule 1 ograniczają się do kręgu zaledwie kilku osób i są bardzo ściśle strzeżone.


Robert Kubica zadebiutował w Formule 1 w sierpniu 2006 roku w wyścigu o Grand Prix Węgier. W poprzednim sezonie zajął czwarte miejsce w mistrzostwach świata. W tym sezonie wywalczył zaledwie dwa punkty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.