Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9496 miejsce

Marcin Januszkiewicz zwycięzcą 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej

We Wrocławiu zakończył się 38. Przegląd Piosenki Aktorskiej. Po piątkowym (31.03.2017 r.) koncercie finałowym przyznano nagrody dla najlepszych interpretatorów. Grand Prix - Złotego Tukana otrzymał Marcin Januszkiewicz.

Marcin Januszkiewicz, laureat Grand Prix 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. / Fot. Sławek Przerwa/ppa.wrclaw.plLaureat wykonał w finale "Pieśń Legionów Polskich" z tekstem Józefa Wybickiego (czyli polski hymn narodowy) oraz piosenkę z filmu "Prawo i pięść" - "Nim wstanie dzień" Agnieszki Osieckiej i Krzysztofa Komedy. Urodzony w Piotrkowie Trybunalskim Marcin Januszkiewicz jest absolwentem Akademii Teatralnej w Warszawie (2010 r.); przez dwa pierwsze sezony po studiach występował na scenie stołecznego Teatru Współczesnego (m.in. w takich spektaklach, jak "Moralność pani Dulskiej" czy "Hamlet"). Następnie, do kwietnia 2016 roku, był aktorem Teatru Studio w Warszawie, gdzie zagrał w takich przedstawieniach, jak "Anna Karenina", "Wiśniowy sad", "Czarnobylska modlitwa", czy przede wszystkim "Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku"). Śpiewać zaczął już w latach licealnych - występował wówczas w zespołach rockowo -Marcin Januszkiewicz z Grand Prix 38. PPA we Wrocławiu. / Fot. facebook Marcina Januszkiewicza bluesowych, a następnie w chórze gospel. Kilkakrotnie, już jako dyplomowany aktor, brał udział w konkursie "Pamiętajcie o Osieckiej" (w 2011 roku zdobył I nagrodę i od tamtej pory często występuje z recitalem "Osiecka po męsku"). Piosenkę Osieckiej i Krajewskiego, "Na kulawej naszej barce" wykonał również w Super Debiutach festiwalu piosenki w Opolu (2013 r.). Na wrocławskim Przeglądzie Piosenki Aktorskiej po raz pierwszy pojawił się pięć lat temu, zdobywając Tukana Dziennikarzy. Ponownie nagrodę dziennikarzy Marcin Januszkiewicz otrzymał w tym roku. Aktor odbierał nagrody na scenie wrocławskiego Teatru Capitol, gdzie grane jest przedstawienie "Liżę twoje serce" z piosenkami przez niego stworzonymi i gdzie gościnnie grał w "Trzech muszkieterach".

Oprócz Marcina Januszkiewicza jury konkursu interpretacji aktorskiej w składzie: Agata Kulesza, Maria Peszek, Krzysztof Mieszkowski, Michał Nogaś i Jan Peszek wyróżniło także Alicję Juszkiewicz, aktorkę Teatru Nowego w Poznaniu, która zaśpiewała "Plastic Lips" z tekstem własnym i Tomasza Pietrygi, muzyką własną i Andrzeja Perkmana, i miks "Ogrzej mnie" Wojciecha Młynarskiego i Włodzimierza Korcza z fragmentami "Kolorowych snów" zespołu Just 5. Wyróżnienie w postaci koncertu RAM Session zorganizowanego przez radio RAM we Wrocławiu przyznali jej również dziennikarze. Tukana Publiczności, nagrodę widzów obecnych na koncercie finałowym, otrzymała Karolina Micuła, która śpiewała "Piosenkę konkursową" z własną muzyką do tekstu Marzeny Sadochy i "Arahję" Kazika Staszewskiego/Kultu. Nagrodę Niemiecko-Polskiego Towarzystwa Kulturalnego Polonica w wysokości 2 tysięcy zł wraz z zaproszeniem do udziału w Festiwalu Rock & Jacek Bończyk (z prawej) odebrał Dyplom Mistrzowski z rąk Romana Kołakowskiego, przewodniczącego Kapituły im. Aleksandra Bardiniego. / Fot. Sławek Przerwa/ppa.wrclaw.plChanson w Kolonii otrzymała Julita Wawreszuk. Jury Nurtu Off w składzie: Katarzyna Mikołajewska, Artur Pałyga, Paweł Romańczuk, Piotr Rudzki i Mikołaj Woubishet, przyznało statuetkę Tukana Off i 10 tys. zł nagrody Małgorzacie Wojciechowskiej i Maciejowi Zakrzewskiemu za spektakl "Trololo - przesłania najjaśniejsze" o internetowym hejcie i cyberprzemocy - za twórczy dialog z tradycyjną konwencją piosenki aktorskiej, odwagę, wrażliwość i dobre ucho na "tu i teraz".

Natomiast Kapituła im. Aleksandra Bardiniego przyznała Nagrodę - Dyplom Mistrzowski Jackowi Bończykowi. Nagrodę wręczył Roman Kołakowski, przewodniczący Kapituły.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Panie Arturze, jest w sieci wersja ze wstawaniem publiczności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Pieśni Legionów" chyba nie ma w sieci w wykonaniu Januszkiewicza..?

Ciekawe że utwór wykonał podczas Przeglądu dwa razy. Za pierwszym razem nikt nie wstał, ale za drugim ( jak już dotarła refleksja krążąca po gmachu, że nikt nie wstał) niektórzy wysłuchali "hymnu" już na stojąco.
Zachowanie stadne? Refleksja z opóznieniem?
Ale które było które..? ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.