Facebook Google+ Twitter

Marcin Mastarelek z PiS do Tuska: "Oszukał Pan Polaków nie pierwszy raz"

Poseł PiS Marcin Mastarelek napisał list, w którym krytykuje premiera Tuska za to, że nie powiedział w kampanii parlamentarnej o planowanej reformie emerytalnej.

Poseł PiS w swoim liście napisał, ze prace nad reformą emerytalną trwają już od dłuższego czasu i premier spokojnie mógł o tym powiedzieć w kampanii wyborczej. Ponadto według Mastarelka nie wydarzyło się nic tak znaczącego, aby już teraz wprowadzać tak radykalną reformę. Nie przyjmuje argumentu konieczności wprowadzenia reformy, ze względu na gorący problem demograficzny Polski: "Czy coś nagle i drastycznie zmieniło się w sytuacji finansów publicznych, czy sytuacji demograficznej po wyborach, że pilnie trzeba wprowadzać zmiany w systemie emerytalnym? Nic takiego nie nastąpiło. O złym stanie finansów po czterech latach pana rządów i grożącej nam zapaści demograficznej wiadomo było już od miesięcy" - piszew swoim liście.

Poseł PiS obawia się, że to nie jest ostatnia taka niespodzianka, jaką premier Tusk przygotował dla Polaków: "Ciekawe co jeszcze nam pan szykuje, a czego nie miał pan odwagi powiedzieć przed wyborami? Jakie jeszcze „dobrodziejstwa”
i „niespodzianki” nas spotkają? Kolejne podwyżki podatków? Płatna służba zdrowia? Strach pomyśleć nad czym pracował pan i pańscy doradcy, a czego nie ujawniliście w programie wyborczym" - grozi.

Ponadto zwraca uwagę, że to już nie pierwsze kłamstwo premiera Tuska. Wcześniej obiecał, że jeśli ówczesny minister skarbu, Aleksander Grad, nie znajdzie sponsora dla Stoczni Gdańskiej i Szczecińskiej, to odwoła go z funkcji. Grad nie wywiązał się ze swojego zdania i Tusk go nie odwołał, tak jak to obiecywał (Michalkiewicz wielokrotnie przywoływał ten przykład, na to, że znamiona prawdziwej władzy leżą poza organami konstytucyjnymi państwa).
Premier Tusk również nie był słowny w sprawie ACTA; wcześniej mówił, że się nie podda dyktatowi ulicy i prędzej sam odejdzie. Później zdanie zmienił i nadal rządzi Polską.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

 zamek
  • zamek
  • 25.02.2012 01:18

Rycerzu-roman koźmiński -herbu zakuty czerep , zamilcz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zamkowski
  • Zamkowski
  • 24.02.2012 10:24

Piotr Wierzbicki .
Do zamieszczonego Pana link,a dołączam ten tekst.
Powiat kłodzki walczy o odszkodowanie za zamek zabrany mu przez Komisje Majątkową (wtedy rządzili :premier Jarosław Kaczyński , prezydent Lech Kaczyński z PiS ). Jeden z urzędników starostwa w Kłodzku pan Krzysztof Bladym mówi " Jeśli wygramy rozwiąże się worek z pozwami .W Warszawie w sądzie okręgowym ruszyła już sprawa powiatu kłodzkiego przeciwko Skarbowi Państwa o odszkodowanie za XIX –wieczny zamek nad Szczytną w Kotlinie Kłodzkiej ."
"W 2006 roku komisja bez naszej wiedzy odebrała nam własność .Co to miało wówczas wspólnego z państwem prawa" (w wydaniu PiS , Prawa i Sprawiedliwiej) –tak zapytał Krzysztof Baldy z zarządu powiatu kłodzkiego .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli dla kogoś cytat z Wikipedii jest szyderstwem to ja już się boję pytać o cokolwiek innego... :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adam
  • Adam
  • 23.02.2012 23:11

Panie Wink, w 89 o Tusku z polityków wiedziała tylko garstka ludzi, a i większość z nich, czyli około 4, a no wiedziało tylko tyle, że ten Tusk lubi spać do południa. Powinien Pan wiedzieć, (ze względu choćby na wiek i co za tym idzie doświadczenie), że żeby dostać się na 50 piętro trzeba pokonać najpierw 49. Nie widzę powodu do szyderstwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A to?! link

Komentarz został ukrytyrozwiń
nowy
  • nowy
  • 23.02.2012 21:02

Zapaść demograficzna ? Niech pan policzy starych kawalerów w swoim klubie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Życiorys ur. 15 września 1984 w Szczecinie

Ukończył stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Szczecińskim, po czym został doktorantem w Szkole Głównej Handlowej. Był pełnomocnikiem komitetu obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej na rzecz ulg dla studentów Zaangażował się w działalność Prawa i Sprawiedliwości oraz Forum Młodych PiS, na czele którego stanął w 2011

W wyborach samorządowych w 2010 został wybrany do sejmiku łódzkiego, objął funkcję przewodniczącego klubu radnych PiS. W wyborach parlamentarnych w 2011 został liczbą 8509 głosów wybrany na posła z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu sieradzkim.

To na wypadek jakby ktoś nie znał tego męża stanu i właśnie dowiedział się dopiero o jego istnieniu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.