Facebook Google+ Twitter

Marcin Meller: Lech Kaczyński zasłużył na pomnik w centrum Warszawy

Robert Mazurek i Marcin Meller należą do zupełnie innych środowisk, ale dzisiaj są prawie jak bracia. Obaj wyłamali się z kajdan poprawności polityczniej, środowisk, do których należą. W swoim najnowszym tekście Meller pisze, że powinien powstać w centrum Warszawy pomnik Lecha Kaczyńskiego.

"Przynajmniej będę mógł pójść razem z Robertem Mazurkiem i złożyć tam kwiaty" - dodaje.

Meller zaznacza, że nigdy nie był wyborcą Kaczyńskiego i gdyby żył, to też by na niego nie głosował. Uważa jednak, że należy mu się pomnik, ponieważ Lech Kaczyński był wielkim, polskim patriotą i zginął na służbie. Ponadto jest bohaterem sporej części polskiego społeczeństwa.

Publicysta "Newsweeka" krytykuje działania rządu w sprawie wyjaśnienia prawdy o katastrofie smoleńskiej: "Rząd zlekceważył zarówno wagę historyczną tragedii, jak i swe powinności w egzekwowaniu zobowiązań państwa polskiego, choćby w kontaktach ze wschodnim sąsiadem po katastrofie" - pisze.

Co ciekawe, Meller zgadza się z tezami głoszonymi w kręgach "Radia Maryja" oraz "Gazety Polskiej", że władza przypuściła nieuczciwy, propagandowy atak na część polskiego społeczeństwa, nazywanego "ludem smoleńskim".

Autor "Drugiego śniadania mistrzów" zarzucił warszawskim władzom PO małostkowość w sprawie postawienia pomnika Lechowi Kaczyńskiego w Warszawie: "Próby utrącenia pomnika przez platformerskie władze Warszawy to niegodna małostkowość. Być może pomnik niczego nie zmieni w naszej niechęci i nienawiści. Jednak bez gestu, który - powtarzam jeszcze raz - jest naszą powinnością, nie zmieni się na pewno nic" - mówi.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

MOHER
 • MOHER
 • 23.04.2012 16:33

A właśnie pomnik bedzie i basta !!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
krawaciarz
 • krawaciarz
 • 19.04.2012 00:11

Marek B -- pomnik to sobie postaw u siebie na dzialce a od Palacu Prezydenckiego wara kaczorom

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek B
 • Marek B
 • 18.04.2012 23:37

Wink dupku ,nie ty Ciulu będziesz decydował gdzie pomnik ma stanąć ! A pomnik i tak stanie i to przed Pałacem Prezydenckim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ostatnie chwile w pracy to LK spędził w samolocie koło lotniska, a nie w pałacu. Fakt, że ktoś zginął w wypadku nie jest jeszcze obligujący do postawienia mu pomnika.

Natomiast nie mam nic przeciwko jakiemuś ładnemu monumentowi zadedykowanemu wszystkim ofiarom tej katastrofy umieszczonego gdzieś na odpowiednim do tego placu. Warto zachować to wydarzenie w pamięci żeby m.in. pamiętać jak ogromną katastrofą może skończyć się niedbalstwo i podejście typu: "jakoś to będzie - damy sobie radę"...
Ale to nie ma być pomnik typu "krzyż przed pałacem", bo nie chodzi tu o zwycięstwo jakiejś grupy Polaków nad inną tylko o upamiętnienie katastrofy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 18.04.2012 23:20

Panie Tadeuszu, pomnik już stoi. Ile jeszcze tych pomników?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirela
 • Mirela
 • 17.04.2012 22:31

Pomnik będzie piękny i będzie tam gdzie pracował do ostatnich chwil nasz najlepszy Prezydent Lech Kaczyński! Czyli tuż przed Pałacem Prezydenckim! Zasłużył sobie pracą patriotyzmem i walką o suwerenną Polskę .

Komentarz został ukrytyrozwiń
dodam !
 • dodam !
 • 17.04.2012 22:15

Pomniki stawia się wielkim zasłużonym , wybitnym postaciom [ JP II] .Katastrofa samolotowa to nie powód aby stawiać pomnik w centralnym punkcie stolicy. Wśród ofiar były osoby bardziej zasłużone dla Polski niż LK .Natrętne upominanie się odniesie odwrotny skutek . A tym , którzy tak bardzo zabiegają niech otworzą serca i zachowają ofiary w pamięci. Ja tego nie rozumiem , jest piękny pomnik na Powązkach , o co tu chodzi ? LK był skromnym człowiekiem , leży na WAWELU i jeszcze mało ? i mało imało .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nikt nie twierdzi, że pomnika powinno nie być. Po prostu nie w miejscu, które sobie wybrali obrońcy krzyża, nie na siłę i nie natychmiast. To nie ma być kolejna kość niezgody broniona przez fanatyków i wykorzystywana przez polityków do demonstracji... No i nie powinni być pominięci pozostali uczestnicy lotu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moim zdaniem w Warszawie powinien stanąć Pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Kiedyś już była na ten temat mowa. Dodałbym nawet swój projekt pomnika, ale w komentarzu nie mogę znaleźć takiej opcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
aaa
 • aaa
 • 17.04.2012 21:22

jakoś tak się składa, że gdy na forum pojawiają się, Jan Nowak, Sumienie Narodu, myNaród,
dotychczas aktywnie ujadająca sfora kundli z PO czmycha gdzie pieprz rośnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.