Facebook Google+ Twitter

Marcin Mroziński wygrał krajowe eliminacje do Eurowizji

Marcin Mroziński będzie reprezentował nasz kraj w 55. Konkursie Piosenki Eurowizji. W tym roku odbędzie się on w stolicy Norwegii, Oslo.

"Piosenka jest dobra na wszystko czyli nieobecni mają rację" wg. Kabaretu Starszych Panów Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza. Dyplom studentów IV roku Wydziału Aktorskiego. Nz: Anna Czartoryska i Marcin Mrozi / Fot. PAP/Andrzej RybczyńskiMroziński z piosenką "Legenda" wygrał krajowe eliminacje do konkursu piosenki Eurowizja 2010. Na uczestników, podczas trwającego 80 minut programu, swoje głosy za pomocą SMS-ów mogli oddawać widzowie TVP 1.

Polska w konkursie piosenki Eurowizja (ang. Eurovision Song Contest) startuje od 1994 roku. W tym też roku osiągnęliśmy najlepszy rezultat. Edyta Górniak z piosenką "To nie ja!" zajęła drugie miejsce. Nasz kraj miał zostać zdyskwalifikowany, gdyż Edyta zaśpiewała refren w angielskiej wersji językowej, czego zabraniał ówczesny regulamin. Sprawa jednak, po wewnętrznych ustaleniach, ucichła.

W roku ubiegłym Polskę reprezentowała Lidia Kopania, zajęła w półfinale 12. miejsce.

Źródło: Wikipedia.org

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.