Facebook Google+ Twitter

Marcin Styczeń i Ernest Bryll na Smolnej

12 stycznia (w poniedziałek) o godz. 19 zapraszamy do Domu Kultury Śródmieście w Warszawie, przy ul. Smolnej 9, na wyjątkowy koncert poezji bożonarodzeniowej Ernesta Brylla w wykonaniu Marcina Stycznia z zespołem.

„Boże narodzenie – nowe narodzenie" – koncert poezji bożonarodzeniowej Ernesta Brylla, a także Norwida, Lieberta, Czechowicza, Zegadłowicza, Stachury w wykonaniu piosenkarza, kompozytora i autora tekstów – Marcina Stycznia.

Artysta znany z interpretacji wierszy Karola Wojtyły, tym razem postanowił zaprezentować poezję wielkich polskich poetów, dla których Boże narodzenie to inspiracja, a nie temat sam w sobie. Nie jest to więc koncert kolęd, tylko pieśni, w których pojawiają się pytania o sens życia, narodzin i śmierci, wreszcie ponownego narodzenia, czyli nawrócenia. Doskonałym przykładem takiego podejścia jest fragment wiersza Ernesta Brylla „Zejdźmy się jak na wilię...":
„...to co we mnie umiera, to w innym
Być może jeszcze żyje. A co w nim umiera
To we mnie jak w Betlejem zrodziło się teraz"


Koncert utrzymany jest w stylistyce piosenki poetyckiej. Artyście towarzyszą świetni instrumentaliści, na co dzień współpracujący z gwiazdami polskiej sceny muzycznej: Tomasz Rząd (gitara), Michał Przybyła (gitara basowa), Marcin Kuczewski (instrumenty klawiszowe), Łukasz Dmochewicz (perkusja). Koncert dodatkowo wzbogacony jest o wiersze Ernesta Brylla czytane przez samego autora.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Domu Kultury Śródmieście przy ul. Smolnej 9 od godz. 15.30 do 19.30. Rezerwacja: tel. (022) 826-25-86. Ilość miejsc ograniczona. Warto zajrzeć: www.marcinstyczen.art.pl , www.bryll.pl, www.styczen.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

xsagyo
  • xsagyo
  • 14.07.2011 13:17

BqeRYF <a href="http://fdwykfmrhbaq.com/">fdwykfmrhbaq</a>, [url=http://ahywospsdbke.com/]ahywospsdbke[/url], [link=http://wucibtvrlhac.com/]wucibtvrlhac[/link], http://qansugzezafg.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zainteresowanych piosenką poetycką i poezją śpiewaną w wykonaniu: Marcina STYCZNIA z zespołem w składzie: Tomasz RZĄD (gitara), Łukasz DMOCHEWICZ (perkusja), Michał PPRZYBYŁA(gitara basowa),
Marcin KUCZEWSKI (instrumenty klawiszowe) zapraszam tutaj: http://www.marcinstyczen.art.pl/index.php5?page=19

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.onet.tv/30289,8960,22,4425751,1,1,0,0,wideo.html

Zapraszam do obejrzenia relacji z koncertu i oczywiście na następne ! :)
Więcej: www.marcinstyczen.art.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.