Facebook Google+ Twitter

Marcin Święcicki o przyszłości Ukrainy w AFiBV

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-03-06 16:58

Jakie są możliwe scenariusze rozwoju konfliktu na Ukrainie? Jak Europa może pomóc temu państwu? Czy integracja Ukrainy z UE jest możliwa? Spotkanie z dr. Marcinem Święcickim w Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Jakie są możliwe scenariusze rozwoju konfliktu na Ukrainie? Jak Europa może pomóc temu państwu? Czy integracja Ukrainy z UE jest możliwa? – więcej na ten temat opowie dr Marcin Święcicki, polityk, koordynator grupy eksperckiej ds. reformy samorządowej na Ukrainie. Spotkanie odbędzie się w Akademii Finansów i Biznesu Vistula 10 marca 2015 r. o godz. 16.00.

Konflikt na Ukrainie trwa już ponad rok. Zaczął się od Majdanu Niepodległości w Kijowie. Tysiące ludzi żądały wówczas od władz podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Prezydent Wiktor Janukowycz uciekł do Rosji, a na Ukrainie powołano nowe władze. W rezultacie Rosja dokonała aneksji Krymu, a wschód Ukrainy objęty jest dzisiaj działaniami wojennymi. Tak w bardzo dużym skrócie można opisać wydarzenia ostatnich kilkunastu miesięcy.

- Ukrainę czeka nieprawdopodobne wyzwanie. Przeprowadzenie szybkich reform ekonomicznych i politycznych kraju i równoczesne odparcie agresji Rosji na wschodzie, to zadanie bezprecedensowe. W podręcznikach nie znajdziemy żadnej recepty jak tego dokonać. Myślę, że doktor Marcin Święcicki, który jest politykiem od wielu lat aktywnie działającym na rzecz integracji Ukrainy z UE, koordynatorem grupy eksperckiej ds. reformy samorządowej w tym państwie, a także absolwentem prestiżowych uczelni na świecie, pomoże uczestnikom spotkania w zrozumieniu tych dylematów – podkreśla dr Bartłomiej Nowak, kierownik Katedry Stosunków Międzynarodowych w Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Spotkanie z dr. Marcinem Święcickim na temat przyszłości Ukrainy odbędzie się 10 marca 2015 r. w godz. 16.00-17.00 w auli 7, w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie, przy ul. Stokłosy 3 (stacja metra Stokłosy). Spotkanie zostanie poprowadzone w języku angielskim.

Dr Marcin Święcicki – koordynator grupy eksperckiej ds. reformy samorządowej na Ukrainie, był ministrem w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, współautorem planu Balcerowicza, prezydentem Warszawy (1994-99), doradcą prezydenta Litwy Valdasa Adamkusa (2000-01), koordynatorem OBWE ds. ekonomicznych (2002-05), a także Dyrektorem Centrum Analityczno-Doradczego UNDP w Kijowie (2007-11).
(Katarzyna Chmielewska )

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.