Facebook Google+ Twitter

Marcinkiewicz: będę wspierał też Sikorskiego

Były premier Kazimierz Marcinkiewicz zdradził dziś "Rzeczpospolitej", że w tych wyborach na pewno będzie wspierał swojego "przyjaciela i ministra w rządzie, Radka Sikorskiego".

Kazimierz Marcinkiewicz / Fot. AKPAJeszcze dziś rano były premier Kazimierz Marcinkiewicz mówił, że w kampanii wyborczej wesprze Jarosława Gowina, "jedynkę" na krakowskiej liście PO. Dodał wówczas, że wsparł także Elżbietę Rafalską i Marka Surmacza, polityków PiS ze swojego terenu.

- Mieliśmy wczoraj rozmowę z Rokitą i Gowinem, w trakcie której zadeklarowałem mu poparcie - mówił Marcinkiewicz. Powiedział też, że podczas tego spotkania rozmawiano "trochę o polityce, trochę o Polsce". Wtedy podjął decyzję. - Jarosław Gowin jest dobrym politykiem i zwolennikiem PO-PiS - podkreślił Marcinkiewicz.

Czy były premier woli Gowina niż Ziobrę, który startuje jako krakowska "jedynka" PiS-u? Na to Marcinkiewicz nie odpowiedział jednoznacznie: "Ziobro jest dobrym politykiem i dobrym ministrem, nie mogę powiedzieć o nim złego słowa". Kazimierz Marcinkiewicz nie zadeklarował także, na kogo w tych wyborach odda swój głos. Wiemy tylko tyle, że na pewno nie na Nelly Rokitę. - Czy były premier poprze obecnego premiera? - dopytywał dziennikarz. - Proszę nie odbierać mi prawa do tajnego głosowania - uciął Marcinkiewicz.

Pewne jest, że Marcinkiewicz, jako Polak mieszkający za granicą - w Londynie, gdzie pełni funkcję dyrektora EBOiR - będzie musiał, w myśl przepisów, zagłosować na któregoś z kandydatów z listy warszawskiej. Były premier powiedział także, że żałuje, iż Jan Rokita zrezygnował z polityki. Marcinkiewicz uważa Rokitę za polityka kompetentnego i potrzebnego Polsce.

Źródło: TVN24/Rzeczpospolita.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zdjęcie genialne :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.