Facebook Google+ Twitter

Marcinkiewicz myśli o prezydenturze

W wywiadzie dla dzisiejszego „Super Expressu” Kazimierz Marcinkiewicz ujawnił, że po głowie chodzi mu… prezydentura. Jak zaznaczył nie wcześniej, jak za 10 lat, bo uważa, że jest jeszcze młodym politykiem.

Gabinet prezydenta stolicy był już dla jego partyjnego kolegi trampoliną do najważniejszej funkcji w państwie. Czy były premier zamierza powtórzyć ten sukces w swoim wykonaniu?

Kazimierz Marcinkiewicz nie ukrywa, że odejście z rządu nie było dla niego łatwe. „Jeżeli człowiek jest zaangażowany i rozłożył sobie prace na kolejne tygodnie, to przerwanie tych wszystkich działań nie jest sympatyczne ani miłe” - tłumaczy. I - już oficjalnie - przyznaje, że choć do dymisji podał się sam, nie był to jego pomysł. „Po prostu Jarosław Kaczyński doszedł do przekonania, że jednak powinien być premierem” - przyznaje w artykule "SE".

Co mogło wpłynąć na taką decyzje prezesa PIS? „Sam na pewno nie zapracowałem sobie na taką decyzje. Ale że tak się stanie, przewidywałem od miesiąca, może dwóch” - powiedział gazecie Marcinkiewicz.

Premier zapewnia, że zamierza się przeprowadzić do stolicy na stałe. „Rozglądam się za mieszkaniem i nawet mam już coś na oku” – wyznaje "SE".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.