Facebook Google+ Twitter

Marcinkiewicz: O Hofmanie wiem gorsze rzeczy, Kaczyński też

Były premier i współpracownik Kaczyńskiego Kazimierz Marcinkiewicz stwierdził, że jeśli okaże się, że Adam Hofman nie oddawał pożyczek, to polityk powinien zniknąć z życia publicznego. "Wiem o nim znacznie więcej gorszych rzeczy" - mówi.

Kazimierz Marcinkiewicz / Fot. Maciej Jeziorek/PolskapresseKazimierz Marcinkiewicz w rozmowie z WP.pl stwierdził, że małe, koleżeńskie pożyczki nie są niczym złym. Problem zaczyna się w sytuacji, gdy ktoś robi dzięki nim karierę. Do udzielania pożyczek Hofmanowi przyznał się Robert Pietryszyn, który jak przypomina "Super Express", został szefem klubu Zagłębie Lubin, sponsorowanego przez państwowe KGHM. "Karygodne etycznie jest branie pieniędzy od przyjaciela, który robi karierę i to państwową, w spółkach związanych ze skarbem państwa. Bo wygląda to jak odwdzięczanie się za coś, dzielenie się zarobkami" - tłumaczy Marcinkiewicz.

Kazimierz Marcinkiewicz uważa, że Jarosław Kaczyński nie skreśli Adama Hofmana, ponieważ do swoich podwładnych podchodzi wybiórczo, a w partii panuje "kolesiostwo". "Prezes ma swoich ludzi i będzie ich bronił do upadłego. Za pozostałymi się nie wstawi, wymagając od nich jednocześnie, by byli świętsi od papieża" - wspomina swoją współpracę z Kaczyńskim były premier.

Marcinkiewicz zdradza, że nie dziwi się, iż Adamem Hofmanem zainteresowało się CBA, ponieważ było powszechnie wiadomo, że polityk PiS żyje ponad stan, denerwując tym także swoich kolegów z PiS. "Jarosław Kaczyński zdawał sobie z tego doskonale sprawę, ale nie reagował, podobnie jak na jego prostackie nocne pijatyki" - komentuje.

"Wiem o nim znacznie więcej gorszych rzeczy niż pożyczki, o których piszą media" - kończy Marcinkiewicz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Panie Krzysztofie, ma Pan rację, sorry :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja też mogę powiedzieć , że wiem dużo o Panu Marcinkiewiczu i nic z tego nie wynika. Nie wiem po co Pan Marcinkiewicz wogóle wypowiada się na jakikolwiek temat, pewnie chce znowu zaistnieć

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sam fakt, że Marcinkiewicz insynuuje, można oceniać w kategoriach moralnych.

Ale jest coś jeszcze. To zwykły bełkot logiczny. Marcinkiewicz powiedział dokładnie:

"Trudno mi o nim w jakimkolwiek kontekście się wypowiadać. Wiem o nim znacznie więcej gorszych rzeczy niż pożyczki, o których piszą media"

Drugie zdanie całkowicie zaprzecza pierwszemu -> łatwo i w konkretnym kontekście.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poza tym, Marcinkiewicz - jeżeli tak powiedział - to jest zwykłym "zerem", tak jak ten jegomość tak nazwany przez (też byłego premiera). Tamten miał "gwoździe" w telefonie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Potrzebny byłby cudzysłów i wtedy wszystko jasne...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Premierem w rządzie Jarosława Kaczyńskiego był sam JK, a nie Kazimierz Marcinkiewicz (trochę to nie zręcznie sformułowane).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.