Facebook Google+ Twitter

Marcinkiewicz o wynikach PiS: "absolutna, bezwzględna porażka"

W wywiadzie udzielonym dla TVN24, były szef rządu Kazimierz Marcinkiewicz w dość ostrych słowach stwierdził, że w jego ocenie Prawo i Sprawiedliwość zniknie z politycznej mapy Polski.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Kazimierz_Marcinkiewicz_2006.jpg&filetimestamp=20071024113002 / Fot. Fot. pl.wikipedia.orgMarcinkiewicz uważa, że gdy lider PiS odejdzie z tej funkcji, to partia ta za kilka lat przestanie istnieć. Były premier ocenia również uzyskany wynik wyborczy przez partię, twierdząc, że był bardzo słaby.

Były premier mówi dla TVN24, że "to jest absolutna, bezwzględna porażka, że PiS uzyskało wynik o 3 punkty procentowe mniejszy niż w wyborach cztery lata temu”.

Według niego należy to traktować jako porażkę Kaczyńskiego. Dodaje on również, że gdy porówna się naszą rodzimą politykę do europejskiej, to widoczna jest kompromitacja Polski. Według jego oceny wygrane w wyborach opozycji wskazują na fakt istnienia kryzysu. Marcinkiewicz wyniki wyborów ocenił ogólnie jako porażkę.

Podsumowując wynik uzyskany przez ugrupowanie Kaczyńskiego, ocenia on, że po szóstej z rzędu porażce wyborczej każdy inny lider swojej partii podałby się do dymisji.

Marcinkiewicz podsumował tę sytuację, mówiąc, że Kaczyński nie odejdzie, bo to nie jest normalna demokratyczna partia. Stwierdził również, iż "Jarosław Kaczyński odejdzie z funkcji szefa Prawa i Sprawiedliwości za 10-15 lat. "I wtedy nie będzie już PiS" - dodał były szef rządu.

Źródło:gover.pl

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

gorol
 • gorol
 • 24.10.2011 19:08

yes yes yes....

Komentarz został ukrytyrozwiń
007
 • 007
 • 24.10.2011 15:43

@Grzegorz Wink. To nie jest prawdą,że Marcinkiewiczowi zazdroszczą. Po prostu,jego osobowość, ludzi denerwuje a także jego moralna postawa w stosunku do pierwszej żony i dzieci. Jeżeli ktoś jest znaną osobą,to wszystko w jego postępowaniu się liczy. Bardzo denerwujący jest też jego sposób mówienia publicznie. Ktoś może się ludziom nie podobać również ze względu na jego fizyczność i nawet o tym nie wiedzieć,chociaż to już nie jest jego wina. Tak to niestety jest.

Komentarz został ukrytyrozwiń
stefanek
 • stefanek
 • 24.10.2011 09:56

@GrzegorzWink !
PISZĄC UPRAWIASZ grafomańską masturbację ! Przestań pisać i zajmij się waleniem gruchy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
krzysiek
 • krzysiek
 • 24.10.2011 09:52

no nie mogę - znowu to samo.
Pierwszy okres "działania" Parlamentu, to zastanawianie się nad stopniem sukcesu i porażki, dalej będzie "ocena przeszłości", plany na przyszłość...
muszą też porównać z całą Europą - czy u nas coś nie odstaje od średniej - jeśli coś jest lepiej popsuć (kilka groszy się zaoszczędzi)..
Później zaczną się wybory prezydenckie i parlamentarne, sondaże, praca nad PR, spotkania z wyborcami.
No kiedy oni mają pracować:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
 • Gerard Stenc
 • 24.10.2011 09:28

Kazio swawolny opowiada dyrdymaly,a porazka z bufetowa nie boli?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ojej jak niektórym przeszkadza to, że ktoś nie dość że był premierem, to jeszcze mieszka za granicą, ma ładną żonę, niezłą pracę i wygląda na zadowolonego z życia. Tak strasznie niektórych kłuje w oczy, że po prostu muszą napisać jaki jest straszny. :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
 • f
 • 23.10.2011 23:32

trzeba było odwołać się do Judasza,a nie do małego Kazia,który dopiero się uczy jak zdradzać .

Komentarz został ukrytyrozwiń

@olek kan

Trudno mi się nie zgodzić z pierwszym podsumowaniem. Natomiast mam wrażenie, ze ci co nie poszli, nie widzą niestety nikogo, kto mógłby wziąć się za naprawę tego kraju. Oczywiście mogę się mylić w tej kwestii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 23.10.2011 22:40

przeciwnie, ci co do wyborow nie poszli przegrali dwukrotnie.Raz pozwalajac o sobie decydowac innym a dwa marnujac szanse na naprawe tego kraju.

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
 • f
 • 23.10.2011 22:39

TVN24,to siedlisko wygodne dla Millera ,Oleksego,Czapierzastego,Cimoszewicza,Marcinkiewicza itd...Trzeba było zapytać Jerzego Urbana, on by wam powiedział o PIS-jak lubicie,a najlepiej POwiedzcie sami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.