Facebook Google+ Twitter

Marcinkiewicz popiera Tuska w walce wyborczej

"Cieszę się, że ostatniego dnia kampanii wyborczej doczekałem się tak ciepłych i wzmacniających słów od człowieka, który jeszcze nie tak dawno był najbardziej popularną twarzą PiS" - powiedział Donald Tusk, po tym jak Kazimierz Marcinkiewicz, udzielił szefowi PO, poparcia w najbliższych wyborach.

Kazimierz Marcinkiewicz ogłosił dzisiaj, że w wyborach poprze Donalda Tuska / Fot. Słowo Polskie Gazeta Wrocławska/PAWEŁ RELIKOWSKIJak powiedział Marcinkiewicz jeśli braterskie powiązania między prezydentem a premierem zastąpi "wzajemna kontrola, a nawet rywalizacja, to może taka sytuacja dla Polski będzie lepsza." Dodał, że ponieważ Lech Kaczyński jest prezydentem, to nawet jeśli PiS przegra wybory Kaczyńscy będą mieli władzę.

Wczoraj "Dziennik" ujawnił, że miesiąc temu Marcinkiewicz napisał do Jarosława Kaczyńskiego list w którym zrezygnował z członkostwa w PiS. Po ujawnieniu listu Donald Tusk poinformował, że jeżeli Marcinkiewicz będzie chciał odgrywać aktywną rolę w polskiej polityce i pomagać Platformie, chętnie podejmie współpracę z byłym premierem. Zapowiedział jednak, że nie będzie na Marcinkiewicza naciskać.

Czytaj też:
- Tusk: otworzymy swe progi dla Marcinkiewicza
- PiS od miesiąca ukrywał odejście Marcinkiewicza

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.