Facebook Google+ Twitter

Marcinkiewicz zeznawał w sprawie Gilowskiej

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2006-07-28 15:13

Gdańscy prokuratorzy odwiedzili w piątek w warszawskim ratuszu komisarza stolicy i byłego premiera Kazimierza Marcinkiewicza. Przesłuchiwali go w związku ze śledztwem w sprawie szantażu lustracyjnego Zyty Gilowskiej.

- Czekałem na to spotkanie z prokuratorami, było ono umówione od dłuższego czasu. Przedstawiłem na nim te okoliczności dymisji pani premier Gilowskiej, o których wielokrotnie mówiłem publicznie - powiedział dziennikarzom po spotkaniu z prokuratorami Kazimierz Marcinkiewicz.

Jako premier zdecydował o dymisji Gilowskiej po ujawnieniu, że Rzecznik Interesu Publicznego skierował w jej sprawie wniosek do Sądu Lustracyjnego. Gilowska twierdzi, że złożyła prawdziwe oświadczenie lustracyjne. Skierowała wniosek do prokuratury o wszczęcie śledztwa w sprawie szantażu lustracyjnego, który miał rzekomo zastosować wobec niej RIP.

- Postępowanie zastępcy Rzecznika Interesu Publicznego jest w tej sprawie dziwne, ale nie znajduję motywów - mówił po spotkaniu z prokuratorami Marcinkiewicz.

Jak poinformował dziennikarzy szef wydziału śledczego gdańskiej prokuratury Adam Borzyszkowski, podczas przesłuchania omawiano m.in. rozmowy premiera z Gilowską w czerwcu. Jak podkreślił prokurator, każde przesłuchanie wnosi nowe elementy do śledztwa. Za wcześnie jest jednak, jego zdaniem, mówić o dalszych czynnościach - umorzeniu postępowania lub postawieniu komukolwiek zarzutów.

Marcinkiewicz podkreślił wczoraj, że byłoby dobrze, gdyby Gilowska wróciła do rządu.

KB (APP)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.