Facebook Google+ Twitter

Marcinkiewicz: - Zostaję w Londynie!

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-19 07:13

Były premier Kazimierz Marcinkiewicz zapowiada, że zostanie w Londynie, nawet jeśli prezes NBP zablokuje jego ponowne powołanie na stanowisko dyrektora w EBOR-ze. W wywiadzie dla "Dziennika" Marcinkiewicz mówi, że ma sygnały, jakoby to Pałac Prezydencki miał wstrzymać jego nominację.

Były premier planuje, że jeśli straci stanowisko w EBOR-ze, będzie pracował w innej instytucji finansowej. Nie precyzuje, jaka to instytucja, zapowiada natomiast, że ujawni to, gdy pozna decyzję prezesa Sławomira Skrzypka.

Kazimierz Marcinkiewicz zapowiada, że nie będzie wracał do polityki. "Ja nie wypadłem z polityki, tylko z niej odszedłem" - mówi. Krytykuje także rządy Prawa i Sprawiedliwości. Jak twierdzi, to co wtedy działo się w spółkach Skarbu Państwa było "jeśli nie gorsze, to takie samo jak za rządów SLD".

Zdaniem Marcinkiewicza PiS jest LPR-em bis, gdyż odwołuje się do tego samego elektoratu, skupionego wokół Radia Maryja. Jak dodaje były premier w wywiadzie dla "Dziennika", rekompensatą za poparcie przez to środowisko Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich będzie stanowisko prezesa PiS dla Zbigniewa Ziobry. Według Marcinkiewicza były minister sprawiedliwości ma "specjalne relacje z Ojcem Dyrektorem".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.