Facebook Google+ Twitter

Marcowa sesja Sejmiku Małopolskiego

W poniedziałek 26 marca odbyła się trzecia w tym roku, a od początku kadencji XIX, sesja Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Logo Regiony Małopolski / Fot. scan W ostatni poniedziałek każdego miesiąca w Krakowie przy ul. Flaga województwa małopolskiego / Fot. scanRacławickiej zbiera się Sejmik Województwa Małopolskiego. Jest to najwyższy organ samorządowy w każdym województwie.

Radni podjęli jedną z najważniejszych Uchwał tej sesji, powołując nową doraźną komisję o nazwie „Komisja do spraw Współpracy z Polakami i Polonią za granicą”, której zadaniem będzie zacieśnienie współpracy z Polonią rozsianą po całym świecie.

Od wielu lat zacieśniają się kontakty samorządu województwa z Polonią i Polakami przebywającymi zagranicą.

Powołanie tak ważnego gremium jest uchwalone deklaracją z 28 marca 2011 roku w sprawie objęcia przez Sejmik Województwa Małopolskiego Patronatu Honorowego nad Polonią i Polakami za granicą.

Przewodniczącym komisji został radny Marek Lasota, a wiceprzewodniczącymi radni Krzysztof Tenerowicz i Elżbieta Achinger.

Logo Światowego Forum Mediów Polonijnych w Tarnowie / Fot. ScanNa marginesie, w Tarnowie od 20 lat istnieje Stowarzyszenie Światowe Forum Mediów Polonijnych. Województwo małopolskie stara się zacieśnić więź pomiędzy Polakami zagranicą a macierzą.

Największymi skupiskami małopolskiej Polonii są USA, Kanada Ukraina, Austria, Niemicy, Litwa, Białoruś, Rosja, RPA.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.