Facebook Google+ Twitter

Marcowe awanse

Przyznaliśmy kolejne awanse. Czyje tabliczki zmienią kolor?

Po raz kolejny przyznaliśmy awanse naszym Autorom. W wyborze sugerowaliśmy się nominacjami redaktorów (link) i własnymi obserwacjami.

Status Reportera uzyskują:
Magdalena Chodownik
Isabella Degen

Status Dziennikarza uzyskują:

Krzysztof Gulbinowicz
Antoni Nadzikowski
Stefan Górawski
Mariusz Mazewski
Klaudia Twarda
Ewa Szafranowicz
Anna Janicka-Galant

Status Redaktora uzyskują:

Radosław Zawadzki
Judyta Rykowska

Dyskusja przy przyznawaniu piór była wyjątkowo burzliwa. Padły nazwiska kilku Autorów, których bardzo chcielibyśmy awansować, czujemy jednak pewien niedosyt. Prosimy ich o dalszą aktywność, by przy kolejnych nominacjach decyzja była łatwiejsza. Są to m.in.:

Barbara Pośledniak omawia ciekawe tematy, często na podstawie tekstów ukazujących się w zagranicznych serwisach. Chętnie widzielibyśmy na jej koncie więcej materiałów.

Karolina Mołda jest laureatką ostatniej Nagrody Tygodnia. Pisze bardzo ciekawie i mamy nadzieję, że to dopiero początek.

Marek Sokół pisze o sprawach związanych z transportem. Teksty przysyła regularnie, ale czujemy pewien niedosyt. Prosimy o więcej, tak by z czystym sumieniem zmienić kolor tabliczki Marka.

Grzegorz Franki przysyła ciekawe, obywatelskie i rzetelnie przygotowane materiały. Pomaga również w moderacji tekstów. Miesiąc temu awansował na dziennikarza, zatem z kolejną zmianą tabliczki jeszcze poczekamy.

Jak zauważyliście, w tym miesiącu przyznaliśmy mało awansów. Przypominamy, że kolejne stopnie w naszym serwisie to nie tylko dekoracja nową tabliczką, ale i konkretne uprawnienia a także obowiązki.

Autorów z odpowiednimi uprawnieniami zachęcamy do pomocy przy moderacji tekstów. Ten serwis tworzymy wspólnie, zatem dobrze wiedzieć, co dzieje się w nim również "od kuchni". W związku z tym przypominamy o dwóch materiałach: 10 przykazań moderatora obywatelskiego oraz Chcesz redagować - daj znać redakcji.

Kwestia kontaktu z redakcją w przypadku moderowania tekstów jest o tyle ważna, że nikt nie chce sytuacji "przeszkadzania" sobie, gdy np. dwie osoby jednocześnie redagują ten sam tekst. W pracy dzięki temu, że wszyscy siedzimy blisko siebie, radzimy sobie z tym bez problemu, ale w przypadku moderatorów obywatelskich musimy prosić o kontakt internetowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (62):

Sortuj komentarze:

Gratuluję wszystkim nagrodzonym :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzymaj się zawsze PRAWDY Adam!Tylko jej.Piszesz właśnie dla czytelników..
Pozdrawiam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście powinno być "było słychać", a nie "była słychać". No cóż... każdy się może pomylić...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No! - Adamie. Walnąłeś się w piersi, że aż na Bałutach była słychać. I bardzo dobrze. Mam nadzieję, że zrobiłeś to z pełnym przekonaniem i świadomością. Ma jednak pewien niedosyt , a mianowicie taki, że, moim zdaniem, ważne jest odzyskanie zaufania Redakcji, ale ważniejsze odzyskanie zaufania czytelników, bo dla nich przecież piszemy. Ty także, Adamie. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prawo autorskie nie jest tak proste jak prawo własności, ale .. Popełniłem błąd, przyznałem się do tego, przepraszam. Obiecuję poprawę. Będę pisał dalej mając nadzieję, że kiedyś zdobędę zaufanie Redakcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

... "Ponieważ funkcja zrzynania stała się tak powszechna, więc z przestępstwa przekształciła się w metodę. Z nieobyczajności - w obyczaj." /Andrzej Hausbrandt w: "Współczesna aforystyka polska", Wydawnictwo Łódzkie, Łódź 1986/.

Co prawda - aforyzm powyższy został opublikowany kupę lat temu, jednak jego wymowa jest nadal bardzo aktualna, a nawet jeszcze bardziej aktualna. Ech... szkoda gadać... Co do alternatywy, otóż ona jest. To alternatywa rozłączna - czyli: albo - albo. Albo będę uczciwy wobec siebie i innych autorów i nie będę zrzynał z cudzych tekstów nie podając źródła (bo niby po co?), albo - dla sobie tylko znanych powodów - będę plagiatorem, czyli będę wchodził w konflikt z prawem... Będę też liczył na to, że sprawa mojego plagiatowania nigdy nie ujrzy światła dziennego... No cóż... każdy ma jakiś wybór. Podobno w dzisiejszych czasach co raz trudniej być uczciwym. Czy aby na pewno? Właśnie się nad tym zastanawiam - Adamie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I żeby było jasne: mój powyższy wniosek dotyczy osób zawiedzionych, które uznaja swój dorobek za tak unikalny i wspaniały, że dają temu wyraz, narzekając na kryteria przyznawania tabliczek i kolejne cudze awanse, ze szczególnym lamentem na brak swojego.
Jesli chodzi o p.Adama - sama wystawiałam Go do nominacji, nie mając pojęcia, że miały miejsce plagiaty - które z punktu widzenia etyki jednak dyskwalifikują. Publikowane tu materiały maja byc własne; jesli zawierają cudze treści, to powinny zawierac linki, kierujace do autora sciągnietego fragmentu. Jak pisze pan Adrian:"...chyba, że stanowią częśc artykułu umieszcona jako cytat" (koniec cytatu)
Rownież ciagłe wrzucanie (to juz i kim innym) linków do cudzych stron i filmików You Tube opatrzonych dwama zdaniami komentarza, wprawdzie ze specyficznych powodów ma tutaj miejsce, ale trudno taką działalność zaliczyć do dziennikarstwa. To jest uwaga natury ogólnej, w ramach dyskusji, jaka się toczy tutaj na temat kryteriów przyznawania tabliczek.
W sporze pp. Rafała i Adama staję po stronie Rafała. Tu nie ma alternatywy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak widać, absolutnie każdy, i absolutnie zawsze chce mieć rację. A jak nie ma racji, to z pewnoscią ma pretensje.
Wniosek: w sferze nominacji panuje całkiem nowy ustrój czyli "Demokracja Niewykonalna". :)
W skrócie DN (czyt.DNo)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cudzysłowu nie było Panie Adrianie. Wybaczy Pan, ale porównanie ostrej - ale nie pozbawionej racji - wypowiedzi do przywłaszczenia własności intelektualnej osoby trzeciej jest nieadekwatne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.03.2010 23:47

Panie Rafale. Nie jest akceptowalne - chyba że stanowią integralną część artykułu umieszczoną jako cytat. Nie jest akceptowalne także pisanie o tym, że autor żebra o "czerwoną tabliczkę". Brzmi jak.... Kasowanie komentarzy nie jest w porządku. Ta opcja powinna być dostępna tylko dla wydawcy. Jesteś bez winy? Pierwszy rzuć kamieniem...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.