Facebook Google+ Twitter

Marek Belka kandydatem na prezesa NBP

Były premier i Minister Finansów Marek Belka jest kandydatem na stanowisko prezesa NBP. Wniosek w tej sprawie zgłosił pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski. Wiadomo też, że Belka zgodził się na pełnienie tej funkcji.

 / Fot. wikipedia.orgKomorowski podkreślił, że zależy mu na jak najszybszej stabilizacji Narodowego Banku Polskiego. Dodał, że Belka ma wystarczająco mocną pozycję zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej.

Marszałek Sejmu poinformował, że na dzisiaj zaplanowane są konsultacje z klubami parlamentarnymi w sprawie kandydatury Belki. Oświadczył również, że wydaje mu się niemożliwe, by kluby (zwłaszcza lewica) głosowały przeciwko Belce. - To człowiek spoza układu partyjnego - twierdzi Komorowski.

Kandydatura Belki zostanie poddana głosowaniu w przyszłym tygodniu.

Prezes NBP jest powoływany na 6-letnią kadencję przez Sejm na wniosek Prezydenta RP. Prezes banku centralnego jest Przewodniczącym Rady Polityki Pieniężnej i Zarządu NBP oraz reprezentuje interesy Polski na zewnątrz w międzynarodowych instytucjach bankowych i finansowych.

Źródło:
rp.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.