Facebook Google+ Twitter

Marek Borowski: Buzek na czele europarlametu to szansa na promocję Polski

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-07 11:44

Marek Borowski powiedział, że za każdym razem, gdy w mediach padnie nazwisko przewodniczącego europarlamentu, będzie mówiło się, że pochodzi on z Polski. Jednak, jak ocenił, z tym stanowiskiem nie wiążą się dla nas żadne wymierne korzyści.

Marek Borowski przyznał, że miał wiele zastrzeżeń do Buzka, gdy ten był premierem. Jednak, jak podkreślił, cieszy się, że Jerzy Buzek będzie reprezentował interesy Unii Europejskiej jako Polak.

Wczoraj chadecy porozumieli się z socjalistami, że podzielą między sobą kadencję szefa europarlamentu. Dziś były polski premier uzyska nominację po południu Europejskiej Partii Ludowej i będzie jej oficjalnym kandydatem.

Rywal Jerzego Buzka w grupie chadeków, Włoch Mario Mauro wycofał się przedwczoraj z rywalizacji. Zatem dzisiejsza nominacja ma nastąpić przez aklamację. Natomiast za tydzień Polak zostanie przewodniczącym Parlamentu, bo socjaliści i chadecy mają większość, by zatwierdzić swoich kandydatów.

Umowa przewiduje, że szefem europarlamentu przez pierwsze dwa i pół roku będzie chadek, czyli Jerzy Buzek. Po nim pałeczkę przejmą socjaliści.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.