Facebook Google+ Twitter

Marek Borowski: Nie tylko PSL "dbał o swoich"

O klimacie politycznym powstałym po głośnych taśmach Serafina oraz panującej sytuacji w spółkach Skarbu Państwa, rozmawiali w Radiu TOK FM - Janina Paradowska i były marszałek Sejmu Marek Borowski. Według niego, liderzy partii politycznych powinni być wstrzemięźliwi w krytykowaniu PSL. Bo, gdy byli u władzy - było tak samo.

 / Fot. Julia Sheveloff/PolskapresseBorowski podkreślił jednak, że pozostałe partie polityczne wzorowe nie są, ale nie znaczy to, że są w nich same głąby, "które do niczego się nie nadają".

Prowadząca radiową rozmowę, Janina Paradowska, pytała swojego gościa, czy PSL jest rzeczywiście taką "najbardziej chciwą na stanowiska, partią?" Zdaniem byłego marszałka, PSL, będąc u władzy, faktycznie "dbał" o swoich, ale "inni też to robili". Jednak PSL był zawsze zbyt szczery - przyznał senator Marek Borowski
w TOK FM.

Borowski wspominając czasy rządów SLD, przypomniał, że porażka rządu lewicy była następstwem przede wszystkim - jak to nazwał - "polityki kadrowej". Jego zdaniem pojawiały się wtedy prowadzone na szeroką skalę "kumoterstwo i klientelizm, a także zjawiska korupcyjne" - powiedział.

Dzisiaj politycy wszystkich partii powinni wstrzemięźliwie mówić i krytykować PSL. "Za ich czasów było tak samo", bo to jest choroba, która "dręczy taką demokrację, jak nasza, i wszyscy musimy szukać w tym względzie rozwiązań" – apelował Borowski.

Marek Borowski przyznał, iż nieraz odczuwa w opiniach i komentarzach prasowych, taką dziwną tendencję nakierowaną na to, żeby członkowie partii politycznych nie mogli angażować się i pracować w sektorze publicznym. Jak podkreślił - byłby to absurd. Obecnie partie polityczne, które wprawdzie nie są wzorowe - nie mają ludzi wyłącznie najgorszych czy też samych głąbów, które do niczego się nie nadają - stwierdził.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

-ono-
  • -ono-
  • 26.07.2012 10:44

z tego wynika, że walka o głosy wyborców to walka złodziei nie polityków ? , którym nie dobro kraju leży na sercu tylko własne profity ! - to przeraża.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.