Facebook Google+ Twitter

Marek Borowski: Władze mogłyby być bardziej elastyczne wobec kupców z KDT

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-21 09:07

Przewodniczący Rady Politycznej SdPl Marek Borowski uważa, że władze Warszawy mogłyby być bardziej elastyczne wobec kupców z KDT. Dziś budynek Kupieckich Domów Towarowych w Warszawie ma zająć komornik. Około ósmej policja i ochrona siłą weszły do hali. Na miejscu trwają przepychanki handlowców z funkcjonariuszami, użyto gazu łzawiącego.

Marek Borowski przypomniał, że konflikt wokół Kupieckich Domów Towarowych trwa od wielu lat. Gość radiowej Trójki zaznaczył, iż tamtejsi kupcy już dawno mieli założyć spółkę, która miała zdobyć pieniądze na budowę innej siedziby, jednak tego nie zrobili. Borowski wyraził jednak przekonanie, że wina leży po obu stronach - zarówno kupcy, jak i władze Warszawy wykazały się jego zdaniem brakiem dobrej woli.

Borowski zwrócił uwagę, że miasto zaproponowało handlowcom pewne tereny, które początkowo zostały wycenione niżej, a obecnie ich wartość wzrosła. Kupcy widzą, że wymyka im się możliwość zbudowania nowego miejsca pracy. W tej sytuacji miasto mogłoby być nieco bardzie elastyczne, na przykład rozłożyć spłatę kosztów terenu na dłużej - uważa Borowski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.