Facebook Google+ Twitter

Marek Iwaniszyn: Przygody jaką przeżyłem w Warszawie się nie zapomina

O wygranej, dziennikarstwie obywatelskim i serwisie Jaworznianin.pl z Markiem Iwaniszynem, Dziennikarzem Obywatelskim 2008 Roku, decyzją Kapituły konkursu.

Markiem Iwaniszyn otrzymał główną nagrodę w kategorii Dziennikarz Obywatelski 2008 Roku decyzją Kapituły. / Fot. Janek OstanówkoJaka pierwsza myśl przyszła Ci do głowy, po telefonie z redakcji Wiadomości24.pl?
- Pierwsza myśl nie była specjalnie ambitna. Pomyślałem o podróży do stolicy – oby był jakiś pociąg do Warszawy i jechał bezpośrednio z Jaworzna, po drugie by był o jakiejś przyzwoitej godzinie, po trzecie, by kompanów, towarzyszy wyprawy nie zabrakło.

Pierwsze miejsce w kategorii - Dziennikarz Obywatelski 2008 Roku decyzją Kapituły oraz drugie miejsce w kategorii - Dziennikarz Obywatelski 2008 Roku, głosami internautów. Spodziewałeś się akurat takiego wyniku? Pokonałeś w końcu 123 kandydatów.
- Po telefonie od redakcji podejrzewałem, że znalazłem się w trójce dziennikarzy wybranych głosami internautów. Natomiast o zwycięstwie głosami Kapituły nie myślałem. Tym bardziej, że jak wspomniałeś kandydatów do zwycięstwa było wielu. Sporą część zgłoszonych tekstów przeczytałem i tym bardziej nie widziałem się w roli zwycięzcy. To mnie kompletnie zaskoczyło, co chyba dało się zauważyć.

Między innymi tekst o inwestycyjnej porażce w Jaworznie i tekst historyczny o dniu wyzwolenia miasta. Jak myślisz, czemu akurat za te teksty doceniła Ciebie Kapituła tegorocznego konkursu?
- Myślę, że to nie jest pytanie do mnie, lecz do Kapituły. Ja nie umiem znaleźć odpowiedzi na takie pytanie. Tym bardziej, że było wiele osób piszących o tym, co dzieje się wokół nich, we własnych miastach. I wiele tekstów mnie osobiście bardzo się podobało. Być może wobec wielości takich tematów zdecydowała cała aktywność na polu dziennikarstwa obywatelskiego w 2008 roku, nieograniczona tylko do tych 3 tekstów?

Rok temu kiedy pytałem o to Krzyśka Olejniczaka, powiedział mi, że bycie dziennikarzem zmieniło jego sposób patrzenia na świat. A jak bycie dziennikarzem obywatelskim wpłynęło na Twoje życie?
- Nie mam wątpliwości, że w dużym stopniu dziennikarstwo oddolne zmieniło moje życie. Wcześniej nie należałem do osób, które uczestniczyły w różnych spotkaniach, wykładach, koncertach, wystawach, czy też wydarzeniach sportowych. Należałem do tej większości ludzi, którzy uważają, że w ich mieście nic się nie dzieje, nie ma ciekawych wydarzeń, a my, zwykli szarzy ludzie nie mamy nic do powiedzenia, żadnego wpływu na to co się dzieje i że w pełni jesteśmy uzależnieni od działań władzy. Dziś wiem, że tak nie jest. Że moje miasto wbrew temu co wielu myśli i co wielu mówi – żyje, tętni życiem, ciekawymi inicjatywami, oryginalnymi pomysłami. Trzeba się tylko zainteresować, zobaczyć w internecie, gazecie co, gdzie, kiedy i jak.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Ja równiez gratuluje Markowi! :) Dawiej kojarzyłam Marka z igolem :), myśle ze ta nagroda jest jak najbardziej zasłuzona :) bo naprawde bardzo fajnie pisze :)))
Pozdrawiam! :)
PS: Jaworzno to nie tak daleko ode mnie :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje!

Komentarz został ukrytyrozwiń

brawo marek powodzenia życzę

Komentarz został ukrytyrozwiń

wielkie dzięki;)

Pozdrowienia z Jaworzna!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ogromny szacunek dla Marka - nie tylko za nagrodę, ale również za prowadzenie bardzo dobrego serwisu internetowego oraz wiele trafnych spostrzeżeń w tym wywiadzie. Jeszcze raz gratulacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak trzymać, Panowie! :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.