Facebook Google+ Twitter

Marek Jurek już nie lęka się Jarosława Kaczyńskiego

Jeszcze niedawno budził jego lęk, teraz chce go obdarzyć zaufaniem - trzeba przyznać, że relacje Marka Jurka z Jarosławem Kaczyńskim są niezwykle dynamiczne.

 / Fot. PAP/Andrzej Hrechorowicz"Jest pan agentem albo wariatem" - powiedział Kaczyński do Jurka, kiedy ten postawił warunek: albo PiS zagłosuje za zaostrzeniem ustawy chroniącej życie albo on opuści PiS. Kaczyński nie uległ szantażowi, i Jurek opuścił PiS i założył "Prawicę Rzeczpospolitej". W tym czasie mówił wiele ostrych słów pod adresem Kaczyńskiego: że ma zapędy autorytarne, że jego zachowanie budzi lęk.

Teraz to już oczywiście nie ma znaczenia: "W rodzinie zdarzają się poważne spory, najważniejsze jest to, że nawet pomimo różnicy zdań nie przestaliśmy się szanować" - mówił w Radiu Zet lider "Prawicy Rzeczpospolitej". Teraz zapędy autorytarne Kaczyńskiego nie są jego wadą tylko zaletą, ponieważ Polska potrzebuje prawdziwych przywódców, a Kaczyński do tego nadaje się idealnie.

Jeszcze niedawno to Ziobro był Kaczyńskim i to on miał być zbawcą prawicy. Okazało się, ze ma jednak zbyt swobodny stosunek do chrześcijaństwa, a tego przecież Marek Jurek nie zdzierży.

Bo mu chodzi nie tylko o zmianę podstawowych aspektów funkcjonowania państwa: gospodarki, finansów, sądownictwa, polityki zagranicznej, ale przede wszystkim rewolucję moralną. Dlatego lider PR planuje zgłosić projekt uderzający w przemysł pornograficzny. Jurek zdaje sobie sprawę, że PiS sam z siebie, tego nie zrobi - przecież Jarosław Kaczyński był premierem, a śp. Lech Kaczyński prezydentem i wówczas nic się nie działo w tej kwestii.

Jurek, może mieć jednak nadzieję. Poglądy Jarosława Kaczyńskiego ewoluują i prezes PiS - na szczęście dla Jurka - nie jest tak liberalny w sprawie aborcji,
jak był kiedyś. Szkoda, że zmiana przyszła tak późno, gdyby nastąpiła wcześniej Jurek dalej byłby w PiS i wszyscy byliby szczęśliwi.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

ala
 • ala
 • 27.03.2012 14:00

ja też widze ze PO jest jedyną prawićą typowa partia nowej burzuazji, PSL ludowe, a PIS i marek jurek to ruchy religijno koserwatywno nacjonalistyczne z ideami lewicowymi dlatego solidarność jako związek idzie z PIS,PIS jest bardziej partią lewicową .. nie róbmy z czarnego bieli.!

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 27.03.2012 13:35

jeżeli jurek i kaczyński reprezentuje prawice to jest to oszałamianie ludzi....prawica jest tylko PO które reprezentuje interesy koncernów itp.. a PIS i inne partie sa wybitnie lewicowe z tym ze PIS antykomunistyczny ale wiadomo ze ruchy lewackie sie nie lubią!!!no i do tych ruchów dąłączają sie religijne...i tyle..nie fałszujmy sceny politycznej mówiąc ze czarne jest białe!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Wspólnymi siłami prawica"? Przecież już nami rządzi prawica do spółki z ludowcami...

Komentarz został ukrytyrozwiń
 emeryt
 • emeryt
 • 26.03.2012 18:53

@ esso , czy ty reprezentujesz redemptorystę ? podobny poziom !

Komentarz został ukrytyrozwiń
jasio jasio
 • jasio jasio
 • 26.03.2012 18:33

a ja myślałem, że Jurek nie jest przekupny , a tymczasem jest, chyba ,że kaczor ma na niego dużego haka

Komentarz został ukrytyrozwiń
Karolina
 • Karolina
 • 26.03.2012 18:03

Marek Jurek to przykład lenia nieroba i fajdłapy który za pieniądze wejdzie diabłu w cztery litery.Jest przykładem szmaciarstwa w polityce i to wszystkich opcji.Czas pogonić dziadostwo

Komentarz został ukrytyrozwiń
Insp. Gadget
 • Insp. Gadget
 • 26.03.2012 17:49

Ha, ha, ha. Rotfl!. Ja Pierre Dolin. Wesoło jest w tej naszej polityce. Zresztą taka polityka, jacy wykonawcy - od śmiechu zajady mnie bolą!

Komentarz został ukrytyrozwiń
No nie
 • No nie
 • 26.03.2012 17:43

Niestrudzony tropiciel mediów pisowskich znowu nadaje ! @ P Kowalski , ale ma pan wąskie horyzonty ! Dla przyzwoitości dziennikarskiej przepisał by pan krytyczny tekst na prezesa i spółkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kłos
 • Kłos
 • 26.03.2012 17:36

Jurek się nie lęka Jarusia , bo pobłogosławił ich ojczulek Rydzyk. Ale mają coś do spłaty za poparcie ich przez ojczulka, a mianowicie - załatwić ojczulkowi uzyskanie na multipleksie Telewizji Trwam, w której będą mogli wspólnie łajać niepokornych.O. Rydzyk będzie nawracać niewiernych na drogę wiary wstępując najlepiej do rodziny Radia Maryja, zwiększać datki dla Rydzyka wspierane ustawowo przez ten duet zwycięzców władzy pod hasłem walki o instytucję narodową jaką jest „ Kościół” ( czyt. o. Rydzyka) Ciekawe, jak duży elektorat uda się im omamić.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
 • ad Rem
 • 26.03.2012 17:34

To takie wielkopostne zobowiązanie Jurka Marka. Jak go prezes ustawi w szeregu Nr 3 zacznie się wojna .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.